Reklama

Gmina Majdan Królewski. Połowa pieniędzy sołeckich na szkołę

Opublikowano: sob, 3 paź 2020 17:48
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Połowa pieniędzy sołeckich na szkołę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę, 13 września, na zebraniu wiejskim w Komorowie mieszkańcy zadecydowali, na co przeznaczą pieniądze z funduszu sołeckiego w 2021 roku.

Kwota do rozdysponowania, jaką otrzymało sołectwo, to 44 133,80 zł. Ponad połowa z nich, bo 24 633,80 zł, zostanie przeznaczona na remont klatki schodowej w Publicznej Szkole Podstawowej w Komorowie. Odnowiona zostanie także metalowa balustrada.

Skontaktowaliśmy się z Jolantą Baracz, sołtysem Komorowa, by zapytać o remont. Jak poinformowała sołtys, dyrekcja szkoły składała wniosek do rady sołeckiej, by otrzymać pieniądze na potrzebny remont. Jak zaznaczyła nasza rozmówczyni, ta część szkoły jest w fatalnym stanie i wymaga pilnego odnowienia, ponieważ klatka schodowa wraz z balustradą nie spełniają obecnych norm BHP. Prace mają odbyć się w trybie pilnym, jeszcze w tym roku. O ich przebiegu będziemy informować.

 


Z kolei 5 tysięcy złotych sołectwo przeznaczy na zakup pięciu tablic ogłoszeniowych. Dodatkowo zadecydowano o przeznaczeniu 5 tys. zł na doposażenie świetlicy wiejskiej w Komorowie. Został zakupiony regał chłodniczy, termosy, garnki, patelnie itp. dla Koła Gospodyń Wiejskich. Jak informowała nas szefowa wsi, KGW udziela się przy różnego rodzaju imprezach i potrzebuje odpowiedniego sprzętu do ich obsługi. Dodatkowo za 3 tysiące złotych zostanie zakupiony laptop do świetlicy. Ta inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby dzieci, które często spotykają się w placówce i chcą skorzystać z komputera. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Komorowie otrzyma 6 500 zł na zakup sprzętu przeciwpożarowego i wyposażenia. Jak poinformował nas Piotr Zieliński, prezes OSP, pieniądze te będą przeznaczone między innymi na umundurowanie druhów, radia, jak również sprzęt do opryskiwania. W planach jest także zamontowanie nowych regałów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE