Reklama

Gmina Majdan Królewski. Mieszkańcy będą mogli oddać skoszoną trawę i zeschnięte liście. Zmienił się zakres odbierania odpadów komunalnych

Opublikowano:
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Mieszkańcy będą mogli oddać skoszoną trawę i zeschnięte liście. Zmienił się zakres odbierania odpadów komunalnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni gminy Majdan Królewski ustalili szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych. Z czym nowym będą mieć do czynienia mieszkańcy?

Dokument, który przyjęła Rada Gminy Majdan Królewski, będzie obowiązywał od 1 stycznia 2019 roku.

Zmiany w szkle

Zgodnie z uchwałą, w ramach uiszczanej przez mieszkańców opłaty, raz w miesiącu odbierane będą od nich nadal niesegregowane, a więc zmieszane odpady komunalne.
Rzadziej niż dotychczas, bo tylko raz na kwartał,  mieszkańcy będą mogli oddawać szkło. Co trzy miesiące od właścicieli nieruchomości będzie odbierana też makulatura. 

Raz na dwa miesiące

Częściej natomiast będzie można pozbyć się metali, które od nowego roku będzie można oddać raz na dwa miesiące, a nie jak wcześniej raz na kwartał.
Raz na dwa miesiące będzie też można pozbyć się zebranych selektywnie tworzyw sztucznych i opakowań wielomateriałowych. 

Liście i skoszona trawa

Nowością, która pojawiła się w uchwale, są odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów, w tym odpadów zielonych takich jak: suche liście, skoszona trawa, zwiędłe kwiaty czy przycięte krzewy. Te będą od mieszkańców odbierane dwa razy w roku, w okresie od 1 kwietnia do 31 października.
Dwa razy w roku, tak jak do tej pory, będzie można oddać też zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady wielkogabarytowe i osobno zużyte opony.

Leki do apteki

Rada gminy wskazała także w nowej uchwale miejsce, do którego będzie można samodzielnie dostarczyć przeterminowane leki. W tym przypadku do wyboru będą dwie opcje: Apteka Polska znajdująca się przy ul. Plac Rynek lub Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdujący się przy Oczyszczalni Ścieków w Rusinowie.
Do tego ostatniego w godzinach jego otwarcia będzie można dostarczyć także: odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z prac remontowo-budowlanych wykonywanych we własnym zakresie, chemikalia, przeterminowane leki, farby, rozpuszczalniki, metale, papier, szkło, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, zużyte baterie i akumulatory, odpady komunalne ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone oraz popiół, a także odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte opony. 

Więcej w aktualnym numerze Korso.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE