Reklama

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Dzieci pojadą za "kapslowe"

Opublikowano:
Autor:

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Dzieci pojadą za "kapslowe" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trzy stowarzyszenia zorganizują wypoczynek dla 145 dzieci z gminy Majdan Królewski. Pieniądze na ten cel wyłoży samorząd.

Jako pierwsi wypoczywać będą podopieczni stowarzyszenia z Komorowa. Od 1 do 7 lipca organizowane będą spotkania dla 55 dzieci (od godz. 9 do 20). Podczas wypoczynku dzieci otrzymają trzy posiłki, a na wycieczki dostaną suchy prowiant. W trakcie trwania wypoczynku odbędą się m.in. zajęcia sportowe, taneczne, warsztaty malarskie i wycieczki rowerowe. W planie jest wyjazd na basen oraz wycieczka do Rzeszowa. 

Z kolei od 15 do 25 sierpnia stowarzyszenie z Woli Rusinowskiej zorganizuje wypoczynek dla 45 dzieci. Nie zabraknie wyjazdów na basen, ognisk, rozgrywek sportowych czy zabaw tanecznych. Uczestnicy spotkań pojadą również m.in. na wycieczkę do Sandomierza i Bochni. 

Również dla 45 dzieci wakacyjny wypoczynek zorganizuje stowarzyszenie z Huty Komorowskiej (od 25 do 30 sierpnia). W tym przypadku uczniowie pojadą na obóz sportowy do Poronina k. Zakopanego. W programie m.in: rozgrywki sportowe, gry i zabawy, ogniska, wyjazd na basen (termy), zwiedzanie parku krajobrazowo-przyrodniczego, wyjazd na Gubałówkę, zwiedzanie skoczni Małysza. 

Łącznie na organizację wypoczynku dla 145 dzieci gmina wyda 25 tys. zł. Podczas spotkań przewidziano pogadanki profilaktyczne m.in. na temat uzależnienia od alkoholu, internetu czy nikotyny.

Podział pieniędzy:

Stowarzyszenie "Rozwoju Wsi Wola Rusinowska Nasza Wola" - 11 050 zł
Stowarzyszenie "Towarzystwo Przyjaciół Huty Komorowskie" - 6160 zł
Stowarzyszenie "Moja Mała Ojczyzna Komorów" - 7790 zł

"Korkowe” lub „kapslowe” to potoczna nazwa określająca specjalny fundusz samorządowy. Są to pieniądze pochodzące z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE