Reklama

Gmina Majdan Królewski będzie sprzedawać węgiel mieszkańcom. Wybrano firmę, która się tym zajmie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Gmina Majdan Królewski będzie sprzedawać węgiel mieszkańcom. Wybrano firmę, która się tym zajmie - Zdjęcie główne

Wiemy, gdzie w gminie Majdan Królewski będzie punkt odbioru węgla oraz kto zajmie się jego sprzedażą. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy z terenu gminy Majdan Królewski będą mieli możliwość zakupu węgla po cenie 2 tysięcy złotych za tonę. O zakup opału mogą ubiegać się osoby z gospodarstw domowych uprawnionych do dodatku węglowego.

Od wtorku (15 listopada) mieszkańcy będą mogli pobierać i składać wnioski w majdańskim urzędzie gminy (OPS pokój 108) o wydanie zaświadczenia potwierdzającego wypłacenie na rzecz gospodarstwa domowego dodatku węglowego albo pozytywnego rozpatrzenia wniosku o wypłatę na rzecz tego gospodarstwa dodatku węglowego. - Posiadanie zaświadczenia uprawnia do zakupu węgla po cenach preferencyjnych - poinformował wójt Jerzy Wilk.

Firma została wybrana

Gmina za pośrednictwem swoich jednostek organizacyjnych, spółek komunalnych, umowy z inną gminą lub przedsiębiorcą może prowadzić sprzedaż paliwa stałego na rzecz mieszkańców. W przypadku majdańskiej gminy sprzedaż będzie prowadził jeden z lokalnych przedsiębiorców.

Jak udało nam się ustalić, wczoraj (9 listopada), właściciel firmy Usługi Transportowe - Mirosław Trawiński, zajmujący się sprzedażą detaliczną węgla, złożył wniosek w urzędzie i  zgłosił chęć przystąpienia do zakupu paliwa stałego w celu prowadzenia jego sprzedaży dla osób fizycznych w gospodarstwach domowych znajdujących się na terenie Gminy Majdan Królewski.

- Mirosław Trawiński podpisze umowę z podmiotem wprowadzającym do obrotu uprawnionym do prowadzenia sprzedaży gminom paliwa stałego z przeznaczeniem do sprzedaży w ramach zakupu preferencyjnego

- przekazał włodarz w rozmowie z nami.

Podmiot realizujący to zadanie musi być zarejestrowany jako pośredniczący podmiot węglowy. Sprzedaż importowanego węgla opałowego będzie prowadzona przez spółkę, której udziałowcem albo akcjonariuszem jest Skarb Państwa zajmujący się wprowadzaniem do obrotu paliwa stałego jak np. PGE Paliwa sp. z o.o.

Znamy punkt odbioru

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się sprzedaż opału. - Po spełnieniu wszystkich formalności będzie znany termin sprzedaży węgla - słyszymy od Jerzego Wilka.

 Wiadomo natomiast, gdzie węgiel mieszkańcy po jego zakupie będą mogli odebrać.

- Punkt znajduje się w miejscowości Brzostowa Góra na działce ewidencyjnej nr 1508, obok stadionu sportowego "Korona" (przy ul. Bachnat)

- dodał wójt.

Wnioski o zakup można składać w Urzędzie Gminy Majdan Królewski na piśmie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Formularze wniosków dostępne są w budynku urzędu oraz u sołtysów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy