Reklama

Gmina Kolbuszowa. Wygląda na to, że miejsce upamiętniające poległych żołnierzy będzie musiało jeszcze poczekać na potrzebny remont

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Wygląda na to, że miejsce upamiętniające poległych żołnierzy będzie musiało jeszcze poczekać na potrzebny remont - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Kolbuszowa umieściła zapytanie ofertowe dotyczące remontu Kwatery Żołnierzy Wojska Polskiego z 1939 roku w Kolbuszowej. Chodzi o remont mogiły żołnierzy wojennych znajdującej się na cmentarzu parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Żołnierze ci zginęli podczas II wojny światowej, broniąc naszego miasta, dnia 9 września 1939 roku.

Jeżeli chodzi o pomnik, zakres robót miał obejmować skucie popękanych elementów, dokładne oczyszczenie oraz odgrzybienie i konserwację. W przypadku kwater, oprócz kwestii naprawczych i konserwacyjnych, postawiono na usunięcie błędów widniejących na dotychczasowych tablicach, chodziło głównie o błędne daty urodzin i literówki. Założono zmianę dat urodzenia przy nazwiskach Józef Niedzielski, Kazimierz Kulig oraz Józef Ryzowski na prawidłowe. Zmianę przy nazwisku Dukoczewski, na Dukaczewski. Ponadto zakładano wymianę krzyży na granitowe. Do tego przestrzenie między kwaterami miały być wypełnione roślinami zielonymi cały rok.

Na prace nad renowacją miejsca spoczynku żołnierzy przeznaczono 70 tysięcy złotych. Niestety, gdy wpłynęła oferta, kwota ta okazała się niewystarczająca. Swoją ofertę złożyła jedna firma, Road Memory z Grabowca. Przedsiębiorstwo wykonanie tego zadania wyceniło na 159 tysięcy złotych. Jest to kwota znacznie przewyższającą założony budżet, wskutek czego unieważniono to zamówienie. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE