Reklama

Gmina Kolbuszowa. W tym roku dożynki będą nieco inne

Opublikowano: czw, 22 sie 2019 14:30
Autor:

Gmina Kolbuszowa. W tym roku dożynki będą nieco inne  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Spore dofinansowanie otrzymał Miejski Dom Kultury na realizację projektu związanego z gminnymi dożynkami.

Lasowiackie Dożynki w Hucie Przedborskiej (Podlesie, plac przy drodze w kierunku miejscowości Leszcze) odbędą się w niedzielę (25 sierpnia). Rozpoczną się one mszą św. o godz. 15. 

- W tym roku dożynki są wyjątkowe, gdyż zostały dofinansowane z pieniędzy Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "EtnoPolska 2019" - mówi Wiesław Sitko, dyrektor MDK w Kolbuszowej. 

Dzięki pozyskanym 85 tys. zł placówka realizuje zadanie  "Lasowiackie Dożynki - Powrót do tradycji". W ramach projektu zorganizowano warsztaty i seminarium z wykonywania tradycyjnego wieńca dożynkowego i wypieku tradycyjnego chleba. 

Drugim etapem tego przedsięwzięcia będzie impreza plenerowa w Hucie Przedborskiej. O godz. 16, po mszy św., na placu dożynkowym odbędzie się konkurs tradycyjnego wieńca i chleba dożynkowego. Weźmie w nim udział 15 grup z całej gminy Kolbuszowa. 

Kolejnym punktem imprezy będzie widowisko prezentujące dane dożynki, które rozpocznie się o godz. 17.30. Potrwa ono dwie godziny. Wystąpią: KGW z Przedborza, KGW z Huty Przedborskiej, Zespół Ludowy "Górniacy" z Kolbuszowej Górnej, Zespół Ludowy "Wolanie" z Domatkowa, Grupa Folklorystyczna Seniorów Ziemia Kolbuszowska oraz kapele: Cmolaskie Chłopoki, Jurka Wrony, Lasowiackie Hulaki i Kapela z Huty Komorowskiej. O godz.19.30 rozpocznie się zabawa taneczna.

Podczas gminnych dożynek pracownicy KRUS z Kolbuszowej będą czekali na rolników przy swoim stoisku, aby udzielić im  informacji m.in. na temat ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego, bhp w rolnictwie czy świadczeń z ubezpieczenia społecznego. Na stoisku zostanie także przeprowadzony konkurs dla rolników pt. "Ograniczenie ryzyka chorób układu ruchu" i "Zapobieganie upadkom osób w gospodarstwach rolnych".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.