Reklama

Gmina Kolbuszowa. Umowa na kanalizację podpisana. Gdzie powstanie?

Opublikowano: czw, 8 paź 2020 12:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (7 października), burmistrz Kolbuszowej podpisał umowę z wykonawcą pierwszego etapu kanalizacji sanitarnej w Weryni.

Inwestycja obejmuje wykonanie ok. 6,1 km sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz ok. 1,4 km sieci kanalizacji tłoczonej. Powstanie także pompownia ścieków oraz w sumie 600 metrów przyłączy kanalizacji. 

- W ramach realizacji etapu I zaprojektowane są przyłącza do 92  budynków. Szacowana liczba osób podłączonych do systemu kanalizacyjnego to 334 - informuje Anna Łoboda z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

 


 

Do ogłoszonego przetargu zgłosiło się siedem firm. Wygrała go  firma Aquatech Sp. z o. o. z Niwisk. Wartość zadania to kwota ponad 2,1 mln zł.  Kanalizacja ma zostać wykonana do końca sierpnia 2022 roku. 

- Na etapie realizacji przedmiotowej inwestycji mieszkańcy będą mieć możliwość podłączenia się do nowo budowanej kanalizacji na podstawie projektu opracowanego przez gminę Kolbuszowa

- wyjaśnia przedstawicielka kolbuszowskiego magistratu. 

- W celu podłączenia się do sieci będą musieli zapłacić za wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej, który będzie ich własnością. Koszt wykonania takiego przyłącza uzależniony jest od oferty wykonawcy

- dodaje nasza rozmówczyni. 

Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie to kwota w przypadku Weryni. Przykładowo, kiedy budowano kanalizację w Kolbuszowej Górnej (cała wieś nie jest jeszcze skanalizowana), za wykonanie przyłącza mieszkańcy płacili 1654,23 zł. 

Przedstawicielka urzędu zaznacza, że mieszkańcy nie ponoszą kosztów budowy sieci kanalizacyjnej oraz przygotowania dokumentacji projektowej ani inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej przyłączy kanalizacyjnych. 

 


TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.