Reklama

Gmina Kolbuszowa. Temat obwodnicy Kolbuszowej umarł czy jeszcze żyje? Pyta burmistrza radny Panek

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Temat obwodnicy Kolbuszowej umarł czy jeszcze żyje? Pyta burmistrza radny Panek  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Czy temat obwodnicy Kolbuszowej umarł śmiercią naturalną, jak to sugeruje radny Piotr Panek?

Temat obwodnicy Kolbuszowej niczym refren w piosence przewija się przez lata. Po raz kolejny powrócił na czerwcowej sesji rady miejskiej, za przyczyną interpelacji radnego Piotra Panka. 

- Ostatnio jestem dosyć mocno atakowany pytaniami, dlaczego rada miejska odpuściła temat obwodnicy Kolbuszowej. Temat umarł śmiercią naturalną. Chciałbym się zorientować, w jakim miejscu w tym temacie jesteśmy - zastanawiał się radny.

Odpowiedzi udzielił Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. - To nie jest tak, że rada miejska ma takie kompetencje, że może decydować o budowie obwodnicy. Ani rada, ani samorząd, ani marszałek nie ma na to wpływu. Jest coś takiego jak Krajowy Program Rozbudowy Dróg krajowych i autostrad, który został zdefiniowany do 2032 roku. Znalazły się w nim zadania, które były przygotowane na etapie koncepcyjnego przebiegu - powiedział burmistrz, po czym zapewnił, że sprawa cały czas jest brana pod uwagę.

- My czynimy starania. Na ostatnim spotkaniu z ministrem w Kolbuszowej zadałem pytanie jemu oraz marszałkowi, co dalej w kwestii obwodnicy Kolbuszowej. Pojawiła się już taka koncepcja na konferencji w październiku ubiegłego roku, z udziałem przedstawicieli kilku resortów, parlamentarzystów, w tym posła, przewodniczącego sejmowej komisji infrastruktury, Bogdana Rzońcy. Trzeba myśleć o budowie drogi ekspresowej S9, która połączy Rzeszów z centrum Polski, z drogą ekspresową S74, która aktualnie jest już w budowie, połączy Stalową Wolę, Nisko z Kielcami i dalej połączy z autostradą A1 - wyjaśniał włodarz gminy.

 

Więcej w aktualnym Korso. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE