Reklama

GMINA KOLBUSZOWA. Świadectwa z ortografem

Opublikowano:
Autor:

GMINA KOLBUSZOWA. Świadectwa z ortografem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Błąd ortograficzny w pieczątce z nazwą miejscowości pojawił się na świadectwach naszych dzieci. Czy takie świadectwo jest ważne? - dopytuje nasz Czytelnik.

Chodzi o szkołę w Przedborzu. Na okrągłej pieczęci znalazła się nazwa miejscowości z "ż" na końcu wyrazu. 

Nasz Czytelnik obawia się, czy szczególnie w przypadku dzieci kończących szkołę podstawową taki dokument jest ważny. - Przecież oni te świadectwa składają w szkołach średnich - mówi.

Barbara Wiącek, dyrektor SP w Przedborzu, wyjaśnia, że zawiniła firma, która pieczątkę wykonywała. Placówka szybko wyrobiła nową pieczęć i świadectwa z bezbłędną pieczątką zostały we wtorek (25 czerwca) przekazane uczniom klasy ósmej. Reszta dzieci, świadectwa bez błędu, będzie mogła odebrać we wrześniu. Jak dodała dyrektor, dla niej sprawa jest załatwiona. 

Z kolei Mariola Kiełboń, rzecznik prasowy Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, uspokaja, że nawet jeżeli pojawił się błąd ortograficzny na pieczątce umieszczonej na świadectwie, to wciąż jest ono ważne. Nasza rozmówczyni chwali również szkołę za szybką reakcję i zaznacza, aby placówka zwróciła uwagę na to, czy tej samej pieczątki nie użyto przy wystawianiu świadectw w poprzednich latach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE