Reklama

Gmina Kolbuszowa. Sołtys Stanisław Miazga proponuje, aby gmina zorganizowana konkurs na najwyższą frekwencję wyborczą

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Sołtys Stanisław Miazga proponuje, aby gmina zorganizowana konkurs na najwyższą frekwencję wyborczą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Czy obwód wyborczy o najwyższej frekwencji zostanie uhonorowany nagrodą pieniężną? Taki pomysł padł 26 kwietnia podczas sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej.

Obwód wyborczy czy sołectwo o najwyższej frekwencji miałoby uzyskać nagrodę pieniężną, która według sołtysa powinna zostać wykorzystana na najpilniejsze potrzeby danego obszaru: poprawę dróg, oświetlenie czy integrację.

 
Pięć zer

- Zainspirowały mnie te wybory samorządowe - tłumaczył gospodarz Porąb. - Można by było uhonorować miejsce, gdzie będzie największa liczba osób głosujących. Za pierwsze miejsce sugeruję co najmniej pięć zer z tyłu - podpowiadał szef Porąb.

Władze gminy nie odniosły się do tej sugestii. Propozycja sołtysa Miazgi spotkała się z poruszeniem i ogólną wesołością zgromadzonych osób. Tymczasem, o ile znalazłyby się pieniądze, czy to taki zły pomysł?

 
To już było

Konkurs na najwyższą frekwencję wyborczą zorganizowała w 2010 roku gmina Niwiska. Nagrodą dla sołectwa, w którym została osiągnięta największa frekwencja wyborcza, był plac zabaw dla dzieci, o wartości 30 tys. zł. W przypadku gdy taki plac już istniał, miano wykonać inne zadanie o tej samej wartości.

O nowy plac zabaw, który został uroczyście otwarty w czerwcu 2011 roku, wzbogaciło się Hucisko.

Więcej w aktualnym Korso

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE