Reklama

Gmina Kolbuszowa. Pieniądze z funduszu sołeckiego pójdą na lampy, remonty i ... imprezę. Gdzie?

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Pieniądze z funduszu sołeckiego pójdą na lampy, remonty i ... imprezę. Gdzie?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W co dokładnie ulokowały kasę sołectwa?

Kupno

W sołectwie największa część funduszu wynoszącego 37 070 zł wydana zostanie na założenie trzech lamp ulicznych przy drodze Kupno - Zagrody. Jest to pierwszy etap budowy oświetlenia w tej części miejscowości, na który przeznaczone zostało 17 tys. zł. 

W przyszłorocznym planie wydatków znalazły się również takie zadania jak: koszenie mienia gminnego (3 tys. zł), organizacja imprezy "Kupno-Show" (5 tys. zł) czy remont gminnych dróg (2070 zł). 

Ponadto, ze względu na to, że koryto rzeki od lat nie było poddawane konserwacji, mieszkańcy zdecydowali o przeznaczeniu 10 tys. zł na jego odkrzaczenie i regulację. 

W sprawach różnych głos zabrał jeden z mieszkańców, poruszając problem słupów telekomunikacyjnych stojących w pasie drogowym przy drodze powiatowej przebiegającej przez Kupno. 

 

Przedbórz

W tej miejscowości budżet na 2019 rok, w wysokości 37 070 zł, dzieliło 29 mieszkańców Przedborza. 

Pierwszym punktem, który poruszyła Barbara Draus, sołtys wsi, było wbudowanie w drogi 70 ton kruszywa, na które przeznaczono 6 tys. zł. Nie mniej ważnym punktem było zagospodarowanie pieniędzy z funduszu na kultywowanie promocji i kultury sołectwa, na to przeznaczono 3 tys. zł. Służyć to będzie promowaniu wsi na zewnątrz. 4 500 zł Przedbórz wyda na zamontowanie sześciu lamp, po trzy z każdej strony długości stadionu.

Remont pomieszczeń i wyposażenie budynku wielofunkcyjnego w Przedborzu wyniesie sołectwo 23 570 zł. Mieszkańcy planują częściowe wyremontowanie pomieszczeń gospodarczych, sołtysówkę i wieżę na adaptację pomieszczeń dla OSP. Zostanie obudowane ogrzewanie centralne. W części budynku planuje się wykonać odgrzybianie, osuszenie budynku oraz malowanie pomieszczeń.

Na spotkaniu mieszkańcy wyrazili potrzebę dobudowania sali gimnastycznej przy szkole w związku z większą liczbą dzieci. Problemy, które poruszali mieszkańcy, to utrzymanie ośrodka zdrowia i brak lekarzy. Rozmawiano również o dalszej budowie chodnika od kościoła w kierunku Huty Przedborskiej.

Werynia

Kolejne 37 070 zł dzielili mieszkańcy Weryni. Tych na zebraniu było 63. Na koszenie odcinka melioracyjnego przeznaczono 1,5 tys. zł. Regularne czyszczenie zapewni jego prawidłową przepustowość i zapobiegnie podtopieniom podczas ulewnych deszczy. 10 500 zł mieszkańcy wydadzą na remont dróg gminnych na terenie sołectwa. Największą inwestycją w Weryni będzie remont i doposażenie domu ludowego za kwotę 25 070 zł.

Mieszkańcy dyskutowali na temat kontynuacji budowy chodnika. Poruszano również sprawę oświetlenia ulicznego. Mieszkańcy prosili o dobudowę barierek przy mostach od skrzyżowania z drogą wojewódzką do szkoły podstawowej.

Zarębki

W zebraniu zorganizowanym w Zarębkach wzięło udział 19 mieszkańców. Marek Opaliński, sołtys wsi zaproponował, aby 2 tys. zł przeznaczyć na utrzymanie boiska sportowego w Zarębkach. 13 tys. zł sołectwo wyda na doposażenie placu zabaw dla dzieci w odpowiednie urządzenia. Zakup klimatyzatora do jednostki OSP będzie kosztował miejscowość 7 tys. zł. Potrzebne są również nowe szafki w remizie, na ich zakup przeznaczonych zostało 3 tys. zł. Niezbędnym jest także zakup nagłośnienia dla potrzeb sołectwa i szkoły, które będzie kosztować 6 tys. zł. Kolejne 2 tys. zł zostanie zagospodarowane na organizację imprezy integracyjnej dla dzieci z sołectwa.

2 070 zł przeznaczonych zostało na utwardzenie dróg w sołectwie. Ważną kwestią jest zakup umundurowania dla OSP Zarębki, na ten punkt mieszkańcy przeznaczyli 2 tys. zł.

Sołtys poruszył temat koszenia poboczy przy drodze gminnej, przekazał informację od mieszkańców, że są miejsca przy torach, które nie są koszone. Jedna z mieszkanek poruszyła temat złego stanu drogi w sołectwie, na której brakuje tłucznia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE