Reklama

GMINA KOLBUSZOWA. Nowe stawki za śmieci od kwietnia. Sprawdź co musisz zrobić

Opublikowano: wt, 17 mar 2020 18:32
Autor:

GMINA KOLBUSZOWA. Nowe stawki za śmieci od kwietnia. Sprawdź co musisz zrobić - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 1 kwietnia obowiązywać będzie nowa opłata za odbiór i zagospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Kolbuszowa. Ile wynoszą nowe stawki? I dlaczego trzeba będzie skontaktować się z urzędem?

Wejście nowych stawek niesie za sobą złożenie nowych deklaracji za śmieci. Jak poinformował dzisiaj kolbuszowski magistrat, na to właściciele nieruchomości będą mieć czas do 30 kwietnia. 

Nowy druk deklaracji jest dostępny TUTAJ oraz zostanie przekazany mieszkańcom:

 • na terenie poszczególnych sołectw w sposób zorganizowany przez sołtysów
 • na terenie miasta przez pracowników urzędu poprzez umieszczenie w skrzynce pocztowej, bez wchodzenia na posesje

- Wypełnioną deklarację, o której mowa powyżej, właściciel nieruchomości obowiązany jest złożyć w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej przy ul. Obrońców Pokoju 21, bądź na ul. Piekarskiej 15, 36-100 Kolbuszowa w przygotowanych przy wejściu urnach lub przesłać drogą elektroniczną za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej e-PUAP - wyjaśniają pracownicy UM w Kolbuszowej. 

Zgodnie z decyzją radnych miejskich, miesięczna stawka opłaty za śmieci sortowane w gminie Kolbuszowa wynosi 23 zł od każdej osoby zamieszkałej na terenie nieruchomości. Stawka ta może być obniżona do 20 zł, jeżeli na działce z domem (bloki nie są brane pod uwagę), znajduje się kompostownik, w którym kompostowane są bioodpady. 

Jeżeli stanowczo stwierdzimy, że śmieci nie zamierzamy sortować, wówczas miesięczna stawka będzie wynosić 46 zł od osoby. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Zły

  Zawsze chodzi tylko o kasę. Dobrze że jest zarazą bo ludzie może przejrzą na oczy jak ich dyma lobby ekologiczne.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Mieszkaniec

  Czyli cały ten cyrk z deklaracjami po Nowym Roku psu na budę? Po co to wszystko było? Zwalniałem się z pracy, żeby złożyć deklarację.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -1

  greg

  Jeszcze płacić za śmieci sortowane które ktoś przerabia i robi na tym kasę. Obłęd. Oni już nie wiedza jak ludzi łupić.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Iza

  Brawo Panie Burmistrzu za wlaczenie sie do akcji ZOSTAN W DOMU. Pan i radni pomagacie spoleczenstwu w tych trudnych czasach podnoszac stawki smieco opamietajcie sie nie baccie hienami