Reklama

GMINA KOLBUSZOWA. Na "zielonym rynku" za ciasno? Sprawdź raport radnej

Opublikowano: ndz, 2 lut 2020 15:00
Autor:

GMINA KOLBUSZOWA. Na "zielonym rynku" za ciasno? Sprawdź raport radnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radna Barbara Bochniarz uważa, że komisja rolnictwa, którą kieruje, jest traktowana trochę po macoszemu. Jak zaznacza, pracujący w niej samorządowcy przedstawili ciekawe wnioski.

Swoimi uwagami była sekretarz gminy Kolbuszowa podzieliła się podczas jednej z ostatnich sesji. Radna zaznaczyła, że rzadko odbywały się posiedzenia tej grupy radnych. 

Nowy rynek 

Komisja ta wypracowała sporo wniosków. Między innymi poruszono temat lokalizacji drugiego miejsca placu targowego w Kolbuszowej. Miałaby to być działka przeznaczona pod handel owocami, warzywami, kwiatami i  przetworami rolno-spożywczymi. Taki pomysł podsunęli samorządowcom mieszkańcy, którzy zwracają uwagę na to, że na "zielonym rynku" przy ul. Zielonej jest zbyt ciasno. 

- W niektórych momentach są problemy, aby sprawnie zorganizować handel, a przede wszystkim ruch - wyjaśniła radna Barbara Bochniarz. 

 

Zbadać dym

Kolejnym poruszonym tematem przez członków komisji był zakup lub wzięcie w leasing drona. Miałby on służyć do pomiaru kontroli spalanych produktów opałowych w przydomowych kotłowniach. 

- Jak do tej pory zima nam sprzyja, ale prosimy burmistrza o rozważenie tych problemów, jeśli chodzi o przeciwdziałanie spalaniu nieodpowiedniego opału i zanieczyszczanie naszego powietrza - dodała Bochniarz. 

Dożynki gminne

Przewodnicząca komisji rolnictwa przypomniała także o złożonym przez sołtysów wniosku w sprawie dożynek gminnych. Gospodarze wsi apelowali, aby odbywały się one w stałym terminie, czyli w pierwszą niedzielę po 15 sierpnia. - Wtedy sołtysi w swoich planach pracy i budżetach uwzględniają tę datę. Przesunięcie jej w którąkolwiek stronę powoduje, że ich harmonogram ulega zachwianiu - nadmieniła Barbara Bochniarz. Wiąże się to niekiedy z rezygnacją ze święta plonów bądź imprez, a okres lata sprzyja organizacji tego typu uroczystości. 

Kolejnym wnioskiem było zorganizowanie corocznych dożynek gminnych na terenie kolbuszowskiego skansenu. Radna Bochniarz przypomniała, że ubiegłoroczne dożynki miały tradycyjną oprawę, która została uwieczniona na filmie i zdjęciach. Samorządowiec podkreśliła, że mieszkańcy jak i rodacy, którzy są poza granicami kraju, mogli się zapoznać i przypomnieć sobie kultywowane tradycje. - Jednocześnie moglibyśmy rozpropagować nasz piękny skansen w tym okresie - spuentowała Barbara Bochniarz, przewodnicząca komisji rolnictwa i inwentaryzacji mienia.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE