Reklama

Gmina Kolbuszowa. Mieszkańcy Kolbuszowej Górnej i strażacy ruszyli na pomoc bocianowi, który połknął pas włókniny

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Mieszkańcy Kolbuszowej Górnej i strażacy ruszyli na pomoc bocianowi, który połknął pas włókniny  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Młody ptak połknął długi pas włókniny. Gdyby nie interwencja mieszkańców i służb ratunkowych zwierzę nie przeżyłoby.

O problemach boćka służby ratunkowe zaalarmowali w sobotę, 7 lipca, mieszkańcy Kolbuszowej Górnej. - Mężczyzna poinformował dyżurnego, że  żadna z instytucji, do której dzwonił wcześniej, nie była w stanie udzielić mu pomocy, dlatego zadzwonił na policję - mówi Jolanta Skubisz - Tęcza, rzecznik KPP Kolbuszowa.

Niedługo później na miejscu pojawili się m.in. strażacy, którzy zabrali młodego ptaka z gniazda i przekazali go weterynarzowi. Bocian został przewieziony do lecznicy, gdzie udzielono mu pomocy. Dwie godziny później strażacy odstawili go do "domu".

Dzień wcześniej mundurowi interweniowali w Biedronce przy ul. Ruczki w Kolbuszowej. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o agresywnym psie, który schował się pod regałem i nie chciał wyjść - mówi Marcin Wieczerzak, rzecznik PSP Kolbuszowa. Zwierzę ostatecznie uciekło otwartym na czas akcji wyjściem awaryjnym. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE