Reklama

Gmina Kolbuszowa. Koniec zadań domowych na weekendy dla siódmoklasistów? Radny Grzegorz Partyka interweniuje w tej sprawie

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Koniec zadań domowych na weekendy dla siódmoklasistów? Radny Grzegorz Partyka interweniuje w tej sprawie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Programy szkolne są przeładowane, a czas, jaki siódmoklasiści spędzają w szkołach, to często więcej niż dniówka w pracy - uważa radny Grzegorz Partyka i proponuje, aby nauczyciele nie zadawali uczniom prac domowych na weekend.

Powrót ośmioletnich szkół podstawowych i powolne wygaszanie gimnazjów - to najważniejsze założenia reformy oświaty, która weszła w życie 1 września 2017 roku. Zmiany w systemie edukacji najbardziej odczuli absolwenci klas szóstych, którzy w roku szkolnym 2017/2018 jako pierwsi rozpoczęli naukę w klasie siódmej. Teraz trzyletni program gimnazjum muszą przerobić w dwa lata wydłużonej podstawówki.

Rodzice narzekają

Na nadmiar obowiązków, jaki spadł na uczniów, zwrócił uwagę Grzegorz Partyka. - Po spotkaniach, które się ostatnio odbyły w szkole, rodzice siódmoklasistów strasznie narzekają, że dzieci są przeładowane godzinami - mówił na ostatniej sesji rady miejskiej (29 marca) radny.

- Siódme klasy mają 35 godzin zajęć, co ambitniejsi jeszcze więcej. Wychodzi więc na to, że dzieci, już teraz, pracują więcej jak dorośli - alarmował samorządowiec.

Więcej już nie mogą

Radny Partyka przyznał, że rodzice zastanawiali się, w jaki sposób można by "ulżyć" siódmoklasistom. W trakcie rozmów padł pomysł, aby w te działania zaangażowała się rada miejska.

- Rodzice wystąpili z taką prośbą, czy my, jako rada miejska, możemy wystąpić do dyrektorów szkół, żeby ci wpłynęli na nauczycieli, żeby nie dawali zajęć domowych na weekendy. Te dzieci po prostu nie mają możliwości już więcej się uczyć - mówił poruszony samorządowiec.

- Jeśli jest taka możliwość, to bardzo bym o to prosił w imieniu własnym i w imieniu rodziców. Naprawdę, te dzieciaki są przeładowane tym programem - dodał Grzegorz Partyka.

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE