Reklama

Gmina Kolbuszowa inwestuje w system alarmowania. Nowa syrena nie tylko na dachu magistratu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk

Gmina Kolbuszowa inwestuje w system alarmowania. Nowa syrena nie tylko na dachu magistratu - Zdjęcie główne

W system alarmowania zainwestowała kolbuszowska gmina. | foto K. Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (23 listopada) mieszkańcy Kolbuszowej mogli usłyszeć dźwięk syren alarmowych nad miastem. Jak się okazało, to magistrat testował system alarmowania. Nowe syreny elektryczne pojawiły się także na budynkach remiz OSP. - Inwestujemy - mówi burmistrz.

W środowe przedpołudnie zaniepokojeni mieszkańcy Kolbuszowej pisali do naszej redakcji w związku z dźwiękiem syren, który kilka razy rozległ się nad miastem. - Co to za alarmy w Kolbuszowej? Już drugi raz wyje syrena - napisała Czytelniczka Katarzyna.

Na dachu magistratu

Początkowo zakładaliśmy, że były to "sprawka" kolbuszowskiego starostwa. Stanisław Stec, sekretarz powiatu, nie potwierdził jednak jakoby to starostwo miało załączyć syreny.

O alarmach nic nie wiedziała także Państwowa Straż Pożarna w Kolbuszowej. Niektórzy myśleli bowiem, że to któraś z OSP testuje syrenę alarmową na dachu swojej remizy. Tak jednak nie było. 

Jak się okazało, syreny alarmowe rozbrzmiały z dachu kolbuszowskiego magistratu, co potwierdził w rozmowie z Korso Andrzej Zieliński, pracownik kolbuszowskiego magistratu. Jak usłyszeliśmy, zostały zamontowane w celach ostrzegawczych. - Tak, montujemy syreny. Były testy. Nie ma się czym niepokoić - uspokajał w rozmowie z nami.

Burmistrz: To kolejny etap

Jeszcze do niedawna syren na magistracie w ogóle nie było, co zaznaczył przedstawiciel urzędu miejskiego. Do tej pory alarmy rozbrzmiewały jedynie z budynku starostwa. Teraz ma się to zmienić. 

Nowe elektryczne syreny pojawiły się także na budynkach OSP, chociażby w Bukowcu. Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, w rozmowie z Korso potwierdził, że gmina poczyniła zakupy nowego systemu alarmowania. Nie usłyszeliśmy jednak, w ilu konkretnie jednostkach pojawiły się syreny.

- My działamy w systemie. W związku z tym cały czas inwestujemy w system alarmowania i to jest kolejny etap. W tym roku tyle. Natomiast co roku coś się dzieje w tym temacie

- podsumował szef kolbuszowskiej gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy