Reklama

GMINA KOLBUSZOWA. Będzie jeszcze jaśniej

Opublikowano:
Autor:

GMINA KOLBUSZOWA. Będzie jeszcze jaśniej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Urząd Miejski w Kolbuszowej podsumował prace, jakie zostały wykonane na terenie gminy. Przedstawiono także te miejsca, gdzie staną nowe latarnie.

Miesiąc maj przyniósł zakończenie prac przy budowie oświetlenia na ul. Witosa w Kolbuszowej. Zamontowanych zostało tam pięć stalowych słupów oświetleniowych. Z budżetu zapłacono ponad 44 tys. zł.

Kolejne zmiany

Nowe oświetlenie pojawiło się również na boisku sportowym w Kupnie. Jak poinformował kolbuszowski magistrat, zakres prac obejmował montaż słupów oświetleniowych. Zamontowano osiem naświetlaczy LED oraz kablowe linie zasilające. Kwota inwestycji to  ponad 47 tys. zł.

W trakcie jest budowa oświetlenia boisk treningowych stadionu sportowego w Kolbuszowej oraz boiska sportowego w Kolbuszowej Dolnej. Prace te realizowane są w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej, pod nazwą Sportowa Polska. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec września. Łącznie to przedsięwzięcie kosztować będzie gminę ponad 300 tys. zł.

Jak zaznaczają przedstawiciele kolbuszowskiego urzędu, w najbliższym czasie, w ramach czterech zadań inwestycyjnych, rozpoczną się kolejne prace w gminie. Związane one będą z budową i dobudową oświetlenia ulicznego.

Następny przetarg

Wyłoniono już wykonawcę budowy oświetlenia drogi gminnej w Kupnie-Zagrody. Zadanie powierzono firmie Elektro-Fer Monika Ferenc z Rzeszowa. Zamówienie obejmuje budowę dziesięciu słupów oświetleniowych betonowych. Koszt inwestycji wynosi ponad 57 tys. zł, a zakończenie prac zaplanowane jest na połowę sierpnia br.

Nowe oświetlenie powstanie również do końca sierpnia na ul. Nowe Miasto w Kolbuszowej. W zakres robót wchodzi budowa dziewięciu słupów oświetleniowych stalowych. Wykonawcą zadania jest Zakład Instalacji Elektrycznych Jan Kubik z Kolbuszowej. Koszt tego zdania to prawie 84 tys. zł.

Z informacji przedstawionych na stronie urzędu dowiadujemy się, że ogłoszono przetarg na budowę oświetlenia wzdłuż drogi gminnej w sołectwie Nowa Wieś i dobudowę oświetlenia ulicznego w Świerczowie. Planowany termin realizacji tych zadań to połowa września. 

W pierwszej kolejności

W jednej z interpelacji Józef Fryc, radny z Kolbuszowej, zwrócił się z prośbą o pierwszeństwo wykonania oświetlenia na bocznej ulicy Adama Mickiewicza. Prosił także o jej utwardzenie. W związku z tym, że miejsce to jest już skanalizowane i posiada zainstalowaną infrastrukturę podziemną. 

Józef Fryc podkreśla, że jeżeli gmina posiada już ważną dokumentację na wykonanie oświetlenia na ul. Janka Bytnara, należy obie inwestycje ująć w budżecie gminy Kolbuszowa na rok 2020. - Od wielu lat są one oczekiwane przez mieszkańców miasta - czytamy w treści interpelacji. 

Z odpowiedzi, jaką samorządowiec otrzymał od Marka Gila, zastępcy burmistrza, dowiadujemy się, że interpelacja Fryca zostanie rozpatrzona. Stanie się to podczas prac nad projektem budżetu na 2020 rok. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE