Reklama

Gmina Dzikowiec zdecydowała się na zakup gruntów znajdujących się obok szkoły w Lipnicy. Będzie boisko?

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dzikowiec zdecydowała się na zakup gruntów znajdujących się obok szkoły w Lipnicy. Będzie boisko? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Chce tam postawić obiekt sportowy.Działki należą do prywatnych mieszkańców. Dzikowiecki urząd postanowił, że zakupi ich część, ponieważ chce zbudować przy budynku szkoły boisko, tzw. "orlika". Do tej pory nie było to możliwe, ponieważ nie było na to miejsca.

Jak tłumaczyli radni na jednej z sesji, jest to jedyna szkoła w gminie, która nie ma boiska szkolnego. Stąd też wyszli z inicjatywą, aby zakupić grunty pod budowę boiska piłkarskiego.

- Postanowiliśmy zakupić cztery działki od mieszkańców Lipnicy z przeznaczeniem na budowę boiska piłkarskiego o nawierzchni syntetycznej. Będzie podobne tak jak w każdej miejscowości - informował Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, na ostatnim posiedzeniu komisji. Jak dodał włodarz, działki należą do prywatnych właścicieli, a ich wyceną ma zająć się rzeczoznawca.

Oczekiwania

- Są to działki jedna obok drugiej - tłumaczył Antoni Konefał, radny z Lipnicy. - Oczekiwania od właścicieli były dużo wyższe, ale po rozmowach doszliśmy do kompromisu - dodał rajca, mówiąc o cenie za grunty.

 Gmina Dzikowiec wstępnie zabezpieczyła w swoim budżecie 80 tys. zł na nabycie i sporządzenie aktów notarialnych na rzecz gminy Dzikowiec.

Jak tłumaczył nam Henryk Wojdyło, przedstawiciel Urzędu Gminy Dzikowiec, łączna powierzchnia gruntów, które chce kupić gmina, to 1,04 ha. Trzy działki mają powierzchnię w granicach około 30 arów, natomiast czwarta, mniejsza, ma 18 arów. Właściciele wyrazili zgodę na sprzedaż.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE