Reklama

GMINA DZIKOWIEC. Sito: nie chcę krytykować

Opublikowano: sob, 22 lut 2020 17:00
Autor:

GMINA DZIKOWIEC. Sito: nie chcę krytykować - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jerzy Sito, radny z Dzikowca, po raz kolejny zwraca uwagę na to, aby wypromować gminę i jej wyjątkowe miejsca.

Przedstawiciel mieszkańców poruszył ten temat na ostatnim posiedzeniu komisji, w związku z omawianą uchwałą dotyczącą zabytków na terenie gminy. Jak zauważył samorządowiec, w gminie Dzikowiec jest wiele fantastycznych zabytków. Zaproponował, aby stworzyć przewodnik po dzikowieckiej gminie. - Żeby zdjęcia ciekawych miejsc poszły gdzieś w świat. Żeby zachęciły potencjalnych przybyszów do gminy Dzikowiec - podkreślał rajca.

Sito zaznaczył również, że w dużej mierze zależy to od dyrektora. W tym przypadku od Bogumiły Kosiorowskiej, szefowej Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu. Idealny przykład, jaki podał radny, to niedawno odrestaurowany i wyremontowany dworek Błotnickich. 

- Pieniądze poszły niesamowite. Jak się jedzie wieczorem, to widać przepięknie podświetlony dworek. Mamy się czym chwalić, tylko chwalmy się troszeczkę dalej. Żeby w dworku odbywały się konferencje i inne spotkania. To nie jest w naszej gestii, tylko w gestii dyrektora, żeby to otworzyć - tłumaczył. - Mamy wspaniałą tablicę ogłoszeń tutaj przed dworkiem i nawet podświetloną. Na jedne trzeciej napisane jest "Samorządowe Centrum Kultury" i że ten obiekt jest chroniony i godziny otwarcia. Wydaje mi się, że nie na tym rzecz polega, żeby na tej tablicy znalazły się takie informacje, bo wszyscy wiedzą, że tam kamery są dookoła, bo je widać. Tylko żeby tam był opis, krótki opis tego obiektu. Kto był wcześniej właścicielem czy też zarządcą, co ten obiekt może komuś w przyszłości podarować, w tym sensie. Ja nie chce nikogo krytykować, tylko żeby może doradzić - wyjaśniał Jerzy Sito.

Zaproponował on, aby cała rada i gmina obmyśliła plan konkretnego wypromowania gminy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE