Reklama

Gmina Dzikowiec. SCK otrzymało ponad 100 tysięcy dofinansowania

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dzikowiec. SCK otrzymało ponad 100 tysięcy dofinansowania  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejnym etapem w przywróceniu do świetności dworu Błotnickich w Dzikowcu będzie zakup odpowiedniego wyposażenia. Samorządowe Centrum Kultury otrzymało ponad 100-tysięczne dofinansowanie.

 

Instytucja planuje zakupić wyposażenie na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej przez SCK w Dzikowcu. Ministerstwo Kultury przyznało dofinansowanie w wysokości 115 tys. zł na zakup niezbędnych narzędzi i mebli. Z pieniędzy publicznych pozyskano kwotę prawie 30 tys. zł. Na całość przedsięwzięcia dzikowieckie centrum kultury ma 143 tys. 804 zł.

 

Piec do ceramiki 

 

SCK zaprosiło na swojej stronie internetowej do składania ofert na wyposażenie pomieszczeń. Jak czytamy, centrum kultury chce zakupić m.in. sprzęt wystawowy, stoliki, szafy, regały, gabloty i witryny. Ciekawym zakupem ma być piec kręgowy do ceramiki o pojemności 1000 litrów przeznaczony do codziennej eksploatacji w pracowni ceramicznej.

Instrumenty i nie tylko 

Instytucja planuje także zakupić różne instrumenty muzyczne. Na wyposażeniu miałyby się znaleźć m.in. flety, klarnety, trąbki, gitary, wzmacniacze oraz perkusja. 

Do wypełnienia sal wewnątrz dworu potrzeba także kompletów krzeseł oraz stołów i foteli. Jak podkreśla SCK, meble mają być stylizowane na dziewiętnasty wiek. We wnętrzu zabytkowego budynku ma znaleźć się również replika barokowego lub klasycystycznego mebla kolbuszowskiego pozbawiona śladów współczesnej technologii. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE