Reklama

Gmina Dzikowiec chce pomóc powiatowi kolbuszowskiemu i przeznaczyć na budowę chodników, przy drogach powiatowych, prawie milion złotych

Opublikowano: czw, 24 sty 2019 14:00
Autor:

Gmina Dzikowiec chce pomóc powiatowi kolbuszowskiemu i przeznaczyć na budowę chodników, przy drogach powiatowych, prawie milion złotych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni gminy Dzikowiec spotkali się na komisji, aby omówić wcześniej przygotowane uchwały, które będą podejmować w poniedziałek, 28 stycznia, na sesji.

Jednym z tematów komisyjnych było udzielenie pomocy finansowej dla powiatu kolbuszowskiego.

Trzy odcinki

Jak poinformował obecny na spotkaniu Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, zaplanowano wykonanie chodnika na trzech odcinkach.

W Wilczej Woli będzie to kontynuacja istniejącego traktu dla pieszych, przy drodze powiatowej. - W tamtym roku rozpoczęliśmy, od przejścia dla pieszych do zatoki przystankowej za kaplicą - przedstawił włodarz. Nowy odcinek będzie miał długość około 650 m.

Kolejny chodnik ma powstać w Dzikowcu, przy drodze relacji Dzikowiec - Mechowiec. - Będzie to około 600 m - mówił na komisji Józef Tęcza. - Od odcinka zakończonego, do zatoki przystankowej - dodał.

Ostatni zaplanowany ciąg dla pieszych zrealizowany będzie przy drodze powiatowej w Lipnicy. Chodnik będzie kontynuacją już istniejącego i biegł będzie aż do zakrętu, gdzie znajduje się skrzyżowanie.

Milion na trakty

Jak się okazuje, na każdy z tych odcinków przeznaczona jest taka sama kwota. Powstałe odcinki będą podobnej długości, tak więc gmina uznała, że ich wykonanie i koszt będzie podobny.

Trakty dla pieszych w Wilczej Woli, Dzikowcu i Lipnicy mają planowo kosztować po 300 tys. zł. Łącznie gmina Dzikowiec chce udzielić pomocy finansowej dla powiatu w wysokości 900 tys. zł. - Czy na te zadania wystarczy taka kwota, trudno powiedzieć. Wszystko rozstrzygnie przetarg - dodał wójt.

Za tą uchwałą radni będą głosować na poniedziałkowej sesji.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -0

    Mieszkaniec gminy

    Ciąle tylko wicza wola i dzikowiec robio chodniki co roku...i inne wioski to co gorsze są czy co

  • 3 lata temu | ocena +2 / -0

    Obywatel

    A co z mechowiec jakie gmina planuje inwestycje na tem rok 2019 prosze odp..