Reklama

Gmina czeka na kanalizację

Opublikowano:
Autor:

Gmina czeka na kanalizację - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 15 milionów złotych ma kosztować budowa kanalizacji w Kolbuszowej i Kolbuszowej Górnej. To niejedyna inwestycja, do której przygotowuje się magistrat, a która ma poprawić gospodarkę ściekową na terenie gminy.

Urząd złożył już wniosek o przyznanie dotacji z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na wykonanie kanalizacji w Kolbuszowej i Kolbuszowej Górnej. - Jest on już po ocenie formalnej i ocenie merytorycznej. Obie były pozytywne. Spodziewamy się, że w grudniu powinna zapaść ostateczna decyzja o przyznaniu dofinansowania – mówił na listopadowej sesji Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Cierpliwie czekamy
W poniedziałek (12 grudnia) w rozmowie telefonicznej włodarz gminy przyznał, że w dalszym ciągu magistrat czeka na oficjalne potwierdzenie. - Śledzimy stronę internetową, ale nie ma jeszcze ostatecznej listy beneficjentów, więc cierpliwie czekamy. To jest niezależne od nas – powiedział burmistrz. Szanse na przyznanie dotacji są duże. - Na liście rankingowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, na której jest 101 wnioskodawców, gmina Kolbuszowa jest na 53 pozycji, a więc jesteśmy w środku tabeli. To pozwala mieć nadzieję, że dostaniemy pieniądze i w latach 2017 – 2018 zrealizujemy kolejne inwestycje związane z poprawą gospodarki ściekowej – mówił na listopadowych obradach Jan Zuba.

Prace na terenie Kolbuszowej objęłyby między innymi rejon ulicy Obrońców Pokoju. - Lewa strona, za osiedlem Polna, aż do lasu i prawa strona przy ulicy Obrońców Pokoju. To będą nowe gospodarstwa włączone do sieci, ale także choćby sam urząd miejski, który dzisiaj ma zbiorniki bezodpływowe i dwa razy w tygodniu są odpompowywane ścieki – wyjaśnił burmistrz.

Więcej w 50 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE