Reklama

Reklama

GMINA CMOLAS. Zawieszone do września

Opublikowano: 22 lipca 2019 12:51
Autor:

GMINA CMOLAS. Zawieszone do września - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Również mieszkańców gminy Cmolas dotknął problem braku połączeń autobusowych przez okres wakacji. O sprawę dopytuje Ryszard Gaweł.

Jak pisze w swojej interpelacji radny z Ostrów Tuszowskich, prywatna firma transportowa obsługuje przewóz uczniów na trasie Cmolas - Mielec przez Ostrowy Tuszowskie w okresie od września do czerwca. - Kurs ten jest zawieszany na czas wakacji szkolnych - informuje radny Gaweł.

Mniej chętnych 

W okresie wakacyjnym przewoźnicy narzekają na brak chętnych do korzystania z połączeń autobusowych. - Większość dowożonych osób to uczniowie szkół ponadpodstawowych, a pozostała niewielka liczba pasażerów nie zapewnia ekonomicznego uzasadnienia utrzymania kursów w czasie wakacji - pisze w swojej wypowiedzi rajca. 

Ryszard Gaweł prosił o odpowiedź w sprawie możliwości współpracy z firmą transportową obsługującą przewóz osób na trasie Cmolas - Mielec przez Ostrowy Tuszowskie celem wspomnianego przewozu w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Otwarty urząd 

Na pytanie radnego odpowiedział Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. - Urząd Gminy Cmolas jest otwarty na współpracę w zakresie utrzymania przewozu osób w okresie wakacji na trasie Ostrowy Tuszowskie - Mielec i z powrotem - zaznaczył włodarz w swoim piśmie. 

- Jednakże by przystąpić do ewentualnych rozmów z przewoźnikiem, musimy znać chociaż przybliżoną ilość pasażerów na tej trasie oraz dni, w których przewóz by funkcjonował, a także godziny odjazdu z Ostrów Tuszowskich do Mielca i z powrotem - podkreślił szef gminy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +3 / -0

  pasazer

  policz ile osób pracuje w SSE Mielec z w tych miejscowościach i będziesz wiedział

  • 2 lata temu | ocena +3 / -0

   Cmolesianin

   Zanim oni łoblicom, to cało kadencja zleci.