Reklama

GMINA CMOLAS. Zawieszone do września

Opublikowano:
Autor:

GMINA CMOLAS. Zawieszone do września  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Również mieszkańców gminy Cmolas dotknął problem braku połączeń autobusowych przez okres wakacji. O sprawę dopytuje Ryszard Gaweł.

Jak pisze w swojej interpelacji radny z Ostrów Tuszowskich, prywatna firma transportowa obsługuje przewóz uczniów na trasie Cmolas - Mielec przez Ostrowy Tuszowskie w okresie od września do czerwca. - Kurs ten jest zawieszany na czas wakacji szkolnych - informuje radny Gaweł.

Mniej chętnych 

W okresie wakacyjnym przewoźnicy narzekają na brak chętnych do korzystania z połączeń autobusowych. - Większość dowożonych osób to uczniowie szkół ponadpodstawowych, a pozostała niewielka liczba pasażerów nie zapewnia ekonomicznego uzasadnienia utrzymania kursów w czasie wakacji - pisze w swojej wypowiedzi rajca. 

Ryszard Gaweł prosił o odpowiedź w sprawie możliwości współpracy z firmą transportową obsługującą przewóz osób na trasie Cmolas - Mielec przez Ostrowy Tuszowskie celem wspomnianego przewozu w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Otwarty urząd 

Na pytanie radnego odpowiedział Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. - Urząd Gminy Cmolas jest otwarty na współpracę w zakresie utrzymania przewozu osób w okresie wakacji na trasie Ostrowy Tuszowskie - Mielec i z powrotem - zaznaczył włodarz w swoim piśmie. 

- Jednakże by przystąpić do ewentualnych rozmów z przewoźnikiem, musimy znać chociaż przybliżoną ilość pasażerów na tej trasie oraz dni, w których przewóz by funkcjonował, a także godziny odjazdu z Ostrów Tuszowskich do Mielca i z powrotem - podkreślił szef gminy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE