Reklama

GMINA CMOLAS. Trzy odcinki traktów dla pieszych zostały zniszczone po lokalnych podtopieniach i ulewach

Opublikowano:
Autor:

GMINA CMOLAS. Trzy odcinki traktów dla pieszych zostały zniszczone po lokalnych podtopieniach i ulewach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sprawę chodników w Hadykówce po raz kolejny porusza Małgorzata Marut, radna wsi. Zostały one zniszczone po ulewach i podtopieniach. Kiedy zostaną naprawione?

 - Ja wiem, że takich szkód jest po ulewie dużo - pisze radna Hadykówki. - Mam na uwadze odcinek chodnika, który sypie się w Hadykówce jak domino.

 

Bezpieczeństwo

 

Jak zauważa Małgorzata Marut, przedstawicielka Hadykówki, przez zniszczone chodniki znacznie zmniejszyło się bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły. - Nie chodzi tutaj o wygląd estetyczny miejscowości, ale o bezpieczeństwo pieszych. Zwłaszcza dzieci, które, idąc do szkoły, muszą iść poboczem, a jest to odcinek drogi, gdzie często dochodzi do wypadków - zwraca uwagę na problem radna.

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, informował, że kontaktował się w sprawie sypiących się chodników z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Przedstawiciele instytucji, która zajmuje się krajową "dziewiątką" i traktami dla pieszych, przyległymi do drogi, zapewnili włodarza, że szkody zostaną naprawione, najszybciej jak to możliwe.

 

Szacowanie i naprawa

 

Jak informuje Bartosz Wysocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Rzeszowie, oszacowano szkody po przejściu intensywnych opadów deszczu na około 40 tys. zł. - Na drodze krajowej nr 9 w Hadykówce główne szkody to oberwanie skarp korpusu drogi, oberwanie skarp korpusu chodnika wraz z jego konstrukcją oraz osunięcia umocnień skarp płytami ażurowymi - wymienia przedstawiciel generalnej.

Jak dodaje, ze względu na dużą wilgotność gruntu nie można było od razu wykonywać prac naprawczych. - Dopiero po osuszeniu terenu prace te będą wykonywane przez nasz rejon - zapewnia. Nie podał on jednak dokładnej daty remontu zniszczonych odcinków chodnika.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE