Reklama

Gmina Cmolas. Toi toi na placu zabaw?

Opublikowano:
Autor:

Gmina Cmolas. Toi toi na placu zabaw?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Klub radnych "Głos Mieszkańców" zgłosił problem braku przenośnych toalet w pobliżu placów zabaw i obiektów sportowych na terenie gminy.

 

Jak uważają radni, przy większości z nich nie ma możliwości skorzystania z toalety lub brakuje informacji o możliwości skorzystania z sanitariatów w obiektach przylegających. - Jest to bardzo niekomfortowe, zwłaszcza dla rodziców z małymi dziećmi - zauważają radni z klubu. 

Brak toalet i stojaków 

 

Jak piszą w swojej interpelacji, przy niektórych obiektach brakuje również stojaków na rowery. - W odpowiedzi na sygnały mieszkańców gminy Cmolas wnosimy o zainstalowanie przenośnych toalet sanitarnych typu toi toi w miejscach, w których nie ma możliwości zabezpieczenia korzystania z sanitariatów w obiektach przylegających - apeluje Stanisław Siębor w piśmie, w imieniu klubu. - Oraz o zamontowanie tabliczek informacyjnych wskazujących najbliższą toaletę w miejscach, gdzie istnieje możliwość udostępnienia już istniejącej infrastruktury. 

Przedstawiciele mieszkańców uważają, że zabezpieczenie tej funkcjonalności jest niezbędne dla podniesienia komfortu, czystości i higieny podczas korzystania z obiektów. Ma to zapobiec również zanieczyszczeniu terenów przyległych. - Uzupełnienie stojaków na rowery umożliwi niepozostawianie ich w przypadkowych miejscach, a zwłaszcza niewprowadzanie ich na murawę boiska, co powoduje jej niszczenie - nadmieniają. 

 

 Toalety są 

 

Jak poinformował Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, w swojej odpowiedzi, przedsięwzięcie to nie było przewidziane w budżecie gminy na rok bieżący. 

- Niemniej jednak pragnę poinformować, że tereny te są położone w sąsiedztwie obiektów gminnych, które posiadają pomieszczenia sanitarne i które są, i mogą być udostępniane w miarę potrzeb dla użytkowników placów zabaw i obiektów sportowych - podkreśla włodarz. 

- Ponadto informuję, że wystąpię do zarządów tych terenów z wnioskiem o właściwe oznakowanie wskazujące miejsce, w których można skorzystać z sanitariatów - zapewnia wójt Galek w swoim piśmie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE