Reklama

Gmina Cmolas. Radny pyta co z podwyżkami dla nauczycieli w przedszkolach

Opublikowano:
Autor:

Gmina Cmolas. Radny pyta co z podwyżkami dla nauczycieli w przedszkolach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radny Ryszard Gaweł dopytywał, co z podwyżkami dla nauczycieli oddziałów przedszkolnych w gminie Cmolas. - Niestety ustawodawca zapomniał o jednym elemencie, mianowicie o wychowawczyniach oddziałów przedszkolnych - podkreślił rajca.

Jak informował Gaweł, radny i zarazem nauczyciel w Szkole Podstawowej w Cmolasie, według najnowszej ustawy podniesiono stawki nauczycielom za pełnienie roli wychowawcy do 300 złotych miesięcznie. - Niestety ustawodawca zapomniał o jednym elemencie - mówił na sesji pedagog. - Mianowicie o wychowawczyniach oddziałów przedszkolnych . Te oddziały zostały potraktowane w sposób macoszy. Ich stawki są znacznie niższe. Mam prośbę do organu prowadzącego, jakim jest wójt, o zlikwidowanie tego dysonansu, dlatego że rozpiętość pomiędzy stawkami jest ogromna - tłumaczył radny Gaweł, dodając, że jest to na niekorzyść wychowawców prowadzących oddziały przedszkolne. - Natomiast praca, jaką wykonują, jest niezwykle ciężka i odpowiedzialna. Przy ustalaniu najbliższego regulaminu wynagradzania nauczycieli proszę o wzięcie pod uwagę i tej sprawy - zaznaczył przedstawiciel wsi Ostrowy Tuszowskie. 

Dramatyczna sytuacja 

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, w swojej odpowiedzi tłumaczył, że urząd pamięta o wszystkich dzieciach i o wszystkich problemach, które niestety narastają. - Okazuje się, że minister Edukacji Narodowej zapomniał całkowicie o finansowaniu tej nowej stawki za wychowawstwo - mówił włodarz. - Przyjmujemy zadania zlecone i za finansowanie tego nie mamy ani jednej złotówki. Z tego powodu sytuacja w naszym budżecie będzie się robić dramatyczna - zauważył wójt Galek, dodając, że jest to tylko kwestią najbliższych miesięcy. - Mam nieoficjalne informacje, że to, co się nauczycielom się słusznie należy, czyli podwyżka 9/10 proc., od 1 września też nie jest zabezpieczona finansowa w pełni - podkreślił szef gminy. - Dlatego czekam na potwierdzenie formalne tej sytuacji, ale też sytuacja jest dramatyczna. To będzie narastać, gdyż minister zapomina, że za pracę trzeba zapłacić - skwitował Eugeniusz Galek. 

Dostaną po 300 zł 

Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, poinformował, że stosowny projekt uchwały odnośnie wynagrodzenia nauczycieli został przygotowany. - Wysłaliśmy go do Związku Nauczycielstwa Polskiego w Cmolasie, Związku Zawodowego "Solidarność" i do Związku Zawodowego w Warszawie - wymienił sekretarz. 

Jak nadmienił Posłuszny, urząd w projekcie przewidział dodatek za wychowawstwo dla nauczycieli z oddziałów przedszkolnych w kwocie takiej samej jak dla pozostałych wychowawców szkół, czyli po 300 zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE