Reklama

Gmina Cmolas ogłosiła konkurs na dyrektora. Jakie ma wymagania? Można zarobić nawet 7 tys. zł brutto miesięcznie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Cmolas ogłosiła konkurs na dyrektora. Jakie ma wymagania? Można zarobić nawet 7 tys. zł brutto miesięcznie - Zdjęcie główne

Gmina Cmolas szuka nowego dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas szuka nowego dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie. Po tym, jak Edyta Kus-Mokrzycka poprzednia szefowa placówki nie chciała pełnić już tej funkcji, potrzebny jest nowy kierownik.

Edyta Kus-Mokrzycka nie chciała być już dyrektorem Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie. Póki co gmina powołała nowego dyrektora, który pełni jej obowiązki. Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, poinformował, że kadencja dyrektora cmolaskiego ośrodka kultury dobiegła końca 31 grudnia 2022 r. 

Dotychczasowa dyrektor SOK Cmolas, oświadczyła, że nie chce pełnić już tej funkcji. Na razie, pełniącą obowiązki dyrektora SOK w Cmolasie została Urszula Blat, pracownica instytucji. 

Cmolaski urząd ogłosił natomiast konkurs na stanowisko dyrektora SOK. Jakie warunki należy spełnić, aby starać się o tę posadę? 

Warunki udziału w konkursie

 • obywatelstwo polskie;
 • wykształcenie wyższe magisterskie - preferowane o kierunku kulturoznawstwo lub kulturalno - oświatowym;
 • co najmniej 5 - letni staż pracy lub w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej;
 • przedstawienie autorskiego programu działania Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie na okres 3 lat przy uwzględnieniu możliwości budżetowych instytucji oraz środków zewnętrznych;
 • znajomość przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury, w tym ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, ustawy o finansach publicznych, ustawy prawo zamówień publicznych;
 • stan zdrowia pozwalający na podjęcie pracy na stanowisku kierowniczym bez przeciwwskazań;
 • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
 • brak prawomocnego skazania za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub za przestępstwo skarbowe,
 • brak zakazu pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o którym mowa w art.31 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 289 z póź. zm.).
Dodatkowymi wymaganiami i atutem ubiegającego się o stanowisko szefa SOK w Cmolasie będzie doświadczenie w podobnej pracy, czy kreatywności dyspozycyjność. Wartością dodaną mają być predyspozycje menadżerskie i umiejętności kierowania zespołem.

Co oferuje cmolaski urząd na stanowisku dyrektora placówki? 

Warunki pracy na stanowisku dyrektora SOK

 • zatrudnienie na podstawie powołania na czas określony 5 lat;
 • pełny wymiar czasu pracy;
 • przewidywany termin zatrudnienia – 1 kwietnia 2023 r.

Termin składania ofert 

Oferty należy składać w zaklejonej kopercie (z napisem: „Konkurs na stanowisko dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie”), w Sekretariacie Urzędu Gminy Cmolas, w terminie do 27 lutego, do godz. 15.30.

Urząd poinformował, że konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach przez komisję powołaną przez wójta. Pierwszy etap to sprawdzenie ofert pod względem formalnym bez udziału kandydatów. W drugim etapie odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna i wybór kandydata.

- O terminie i miejscu przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie

- zastrzega gmina.

Zarobki na stanowisku dyrektora

Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć potencjalni kandydaci? Z oświadczenia majątkowego byłej już dyrektor wynika, że w 2022 roku na stanowisku dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie zarobiła ponad 84 tys. zł, co w przeliczeniu na miesiąc daje nieco ponad 7 tys. zł brutto. Należy podkreślić jednak, że poprzednia szefowa miała 15-letnie doświadczenie na tym stanowisku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy