Reklama

Gmina Cmolas jako jedyna w powiecie kolbuszowskim bez podwyżki za prąd?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Gmina Cmolas jako jedyna w powiecie kolbuszowskim bez podwyżki za prąd? - Zdjęcie główne

Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, poinformował, że gmina Cmolas ma już podpisaną umowę z dostawcą energii na 2023 rok. Na tę chwilę cena jest taka sama jak w 2022 roku. | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas może okazać się jedną z nielicznych, która być może nie będzie musiała obawiać się drastycznych podwyżek cen prądu.

Jak poinformował Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, na tę chwilę cmolaski urząd ma już podpisaną umowę na dostawę energii na 2023 rok. - Cena jest taka sama jak w 2022 roku - mówił przedstawiciel urzędu, dodając, że ma on nadzieję, że umowa nie ulegnie zmianie.

Co za tym idzie, cmolaski urząd może być jednym z nielicznych, w których w nowym roku ceny energii będą na takim samym, bądź na podobnym poziomie co aktualnie. Cmolas nie jest bowiem w Grupie Zakupowej Gminy Kolbuszowa.

Przypomnijmy, że wiele gmin wprowadza ograniczenia i oszczędza energię. Takim przykładem jest, chociażby gmina Dzikowiec. 

Jak tłumaczy Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, w związku ze znaczącym wzrostem kosztów energii elektrycznej, a także nieprzewidywalnością jej cen w przyszłości, gmina Dzikowiec zmuszona jest do ograniczenia czasu działania oświetlenia ulicznego.

- Musimy oszczędzać wszyscy, bez względu na sytuację ekonomiczną. Administracja rządowa i samorządowa jest zobowiązana do zmniejszenia zużycia prądu o 10 procent od 1 października 2022 r.

- wyjaśnia wójt Tęcza. 

Wyraził on jednak nadzieję, że wprowadzone ograniczenia nie wpłyną znacząco na komfort życia mieszkańców. - Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość - dodał szef dzikowieckiego urzędu. 

Franciszek Zieliński, pracownik UG Dzikowiec, natomiast poinformował, że latarnie będą świeciły się od zmroku do godz. 21.30

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy