Reklama

GMINA CMOLAS. Jaki musi być kompostownik?

Opublikowano: wt, 12 maj 2020 16:03
Autor:

GMINA CMOLAS. Jaki musi być kompostownik? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni mieli także pytania dotyczące nowej formy, czyli kompostowania bioodpadów w swoich przydomowych kompostownikach. - W projekcie jest przewidziana ulga za posiadanie kompostownika. Kompostowniki nie powinny przeszkadzać sąsiadom. W regulaminie nie znalazłem wytycznych, jak te kompostowniki powinny wyglądać - dopytywał o sprawę radny Siębor.

Jak zaznaczył kierownik Jan Kardyś z UG w Cmolasie, kompostownik musi być szczelny.

- To nie jest jakieś tam cztery deski. Kompostownik ma być szczelny i określają to przepisy, nie może być przecieków do gleby. Jeżeli chodzi o opony rolnicze, to firma może odbierać je za opłatą. Rolnicy prowadzą działalność rolniczą. Można zawrzeć umowę z firmą i będzie je odbierać -

wyjaśnił.

Radna Magdalena Szpyt dopytywała z kolei o to, kto ma kontrolować, to czy mieszkańcy faktycznie posiadają kompostowniki, które gwarantują im ulgę w opłacie za śmieci. 

- Czy ufa się właścicielowi, który zgłasza, że ma kompostownik, czy ktoś to kontroluje?

- pytała.

 - Uważam, że trzeba obywatelom ufać, bo ten kompostownik może być na miejscu zamieszkania, ale może być na gospodarstwie rodzinnym, uważam, że kontrole są niepotrzebne, chyba że są skargi, to spraw jest inna

- powiedział wójt Eugeniusz Galek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Rolnik

  Prostokątny

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Lena

  Jeżeli kompostownik jest szczelny to zachodzą w nim procesy gnilne i będzie śmierdziało. Musi być przewiew. Proszę poczytać o ekologicznych kompostownikach.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  mieszkaniec

  Panie Kardyś a skąd ta szczelność, z jakiego przepisu ? Jak pan nie wie to niech się pan nie odzywa bo się pan kompromituje. Słowa uznania dla Pana Wójta.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -0

  Outsider

  Upraszczając można przyjąć, iż jeżeli ktoś nie przekazuje śmieci biodegradowalnych, to ma kompostownik na który wyrzuca te odpady. Na wsi każdy ma jakiś kompostownik. A poza tym , kompostownik, to takie "ustrojstwo" na który wyrzuca się resztki organiczne, które po rozkładzie przekształcają się w kompost - czyli cenny nawóz organiczny. Po... Rozwiń