Reklama

GMINA CMOLAS. Jaki musi być kompostownik?

Opublikowano:
Autor:

GMINA CMOLAS. Jaki musi być kompostownik?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni mieli także pytania dotyczące nowej formy, czyli kompostowania bioodpadów w swoich przydomowych kompostownikach. - W projekcie jest przewidziana ulga za posiadanie kompostownika. Kompostowniki nie powinny przeszkadzać sąsiadom. W regulaminie nie znalazłem wytycznych, jak te kompostowniki powinny wyglądać - dopytywał o sprawę radny Siębor.

Jak zaznaczył kierownik Jan Kardyś z UG w Cmolasie, kompostownik musi być szczelny.

- To nie jest jakieś tam cztery deski. Kompostownik ma być szczelny i określają to przepisy, nie może być przecieków do gleby. Jeżeli chodzi o opony rolnicze, to firma może odbierać je za opłatą. Rolnicy prowadzą działalność rolniczą. Można zawrzeć umowę z firmą i będzie je odbierać -

wyjaśnił.

Radna Magdalena Szpyt dopytywała z kolei o to, kto ma kontrolować, to czy mieszkańcy faktycznie posiadają kompostowniki, które gwarantują im ulgę w opłacie za śmieci. 

- Czy ufa się właścicielowi, który zgłasza, że ma kompostownik, czy ktoś to kontroluje?

- pytała.

 - Uważam, że trzeba obywatelom ufać, bo ten kompostownik może być na miejscu zamieszkania, ale może być na gospodarstwie rodzinnym, uważam, że kontrole są niepotrzebne, chyba że są skargi, to spraw jest inna

- powiedział wójt Eugeniusz Galek. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE