reklama

Chciał wysadzić remizę strażacką. Trafił na izbę wytrzeźwień!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva (poglądowe)

Chciał wysadzić remizę strażacką. Trafił na izbę wytrzeźwień! - Zdjęcie główne

Mężczyzna wprowadził w błąd służby ratunkowe. | foto Canva (poglądowe)

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCIW czwartek, 23 kwietnia, około godziny 22:30, służby ratunkowe otrzymały alarmujące zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkaniec gminy Cmolas zamierza wysadzić remizę strażacką. Na miejsce natychmiast skierowano policję, która po dotarciu zastała pijanego zgłaszającego. Trafił na izbę wytrzeźwień. Co mu teraz grozi?
reklama

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, 62-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Cmolas, który przebywał we własnym domu. Mężczyzna był w stanie silnego upojenia alkoholowego, a badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu we krwi.

Choć zgłoszenie brzmiało poważnie, policjanci nie stwierdzili żadnego zagrożenia związanego z groźbami, które miały dotyczyć wysadzenia remizy strażackiej.

Jak przekazała nadkomisarz Jolanta Skubisz-Tęcza, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, mężczyzna nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania, a jego tłumaczenia były chaotyczne i niezrozumiałe. W związku z tym 62-latek został przewieziony do izby wytrzeźwień.

reklama

 

W sprawie zgłoszenia, które okazało się fałszywe, policja prowadzi obecnie czynności wyjaśniające. Mężczyzna, który nie tylko wprowadził w błąd służby ratunkowe, ale również spowodował niepotrzebne zaangażowanie funkcjonariuszy, może zostać ukarany za swoje działanie.

Zgodnie z artykułem 66 ust. 1 Kodeksu wykroczeń, "Kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 zł".

Zgłoszenie, które początkowo mogło budzić poważne obawy, okazało się bezpodstawnym alarmem, co podkreślają służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Kolbuszowska policja apeluje do obywateli o odpowiedzialność i rozwagę przy korzystaniu z numerów alarmowych, aby uniknąć niepotrzebnych interwencji. Każde takie fałszywe wezwanie będzie surowo karane, zgodnie z przepisami prawa, aby zapobiec marnowaniu czasu służb ratunkowych i zapewnić ich skuteczność w przypadku rzeczywistych zagrożeń.

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo