Reklama

Gmina chce zakupić lokal w Porębach Dymarskich, w którym znajdował się sklep

Opublikowano: sob, 4 sty 2020 14:30
Autor:

Gmina chce zakupić lokal w Porębach Dymarskich, w którym znajdował się sklep - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Chodzi o część budynku, który jest własnością Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska. Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, oraz zarząd spółdzielni, po negocjacjach, ustalili cenę.

Część budynku po wycenie kosztować ma 64 760 zł. Lokal użytkowy ma powierzchnię 56 mkw. 

- Mamy wstępną wycenę. Czy jest możliwość negocjacji ceny. Jakie pomysły są na lokal? Kto o tym będzie decydował? - dopytywała Magdalena Szpyt, radna z Cmolasu. 

Stanisław Siębor, radny Porąb Dymarskich, wspomniał o remoncie całego obiektu oraz zaadoptowania nowej części lokalu np. na kuchnię. - W remizie jest bardzo małe zaplecze kuchenne, które nie spełnia swojej roli. Zagłosowanie za podjęciem uchwały pozwoli na pełniejsze korzystanie z remizy - wyjaśnił. 

Szef gminy podkreślił, że prowadził on negocjacje odnośnie ceny zakupu tej części lokalu. - Zarząd spółdzielni chciał kwotę nieco wyższą - nadmienił. Jednak po rozmowach cena zatrzymała się na wartości rynkowej, jaką wyliczył rzeczoznawca. - Kupujemy sklep i jeżeli pojawi się chętny, to nie możemy zostawić takiej miejscowości bez sklepu - podkreślił wójt Galek. - Jest tam handel metodą objazdową, W pierwszej kolejności sklep, jeżeli nie, będziemy się zastanawiać - skwitował, dodając, że cały obiekt przeznaczony będzie do remontu, więc nabierze większej wartości. Wszyscy radni byli za przyjęciem uchwały i zakupem

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.