Reklama

Gmina chce wyremontować Wiejski Dom Kultury w Trzęsówce

Opublikowano:
Autor:

Gmina chce wyremontować Wiejski Dom Kultury w Trzęsówce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przebudowane ma zostać poddasze, klatka schodowa, piętro oraz parter budynku. Termin zakończenia prac przewidziany jest na koniec października.

Przypomnijmy, że remont domu kultury przewidziany był jeszcze w ubiegłym roku. Pieniądze poszły jednak na budowę chodnika. Jak informował jeszcze w ubiegłym roku Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, po konsultacjach okazało się, że gmina nie otrzyma dodatkowych pieniędzy na remont budynku. Włodarz podkreśli, że szansa na dofinansowanie będzie możliwa w przyszłym roku. Waldemar Zieliński, radny wsi, wystąpił z propozycją, żeby pieniądze, które pierwotnie miały być przeznaczone dla instytucji kultury, przekazać na budowę chodnika.

Waldemar Zieliński podkreślił, że ten chodnik jest bardzo potrzebny.

- Jest blisko szkoła, dużo dzieci tam chodzi i myślę, że jest to uzasadnione, żeby go tam pociągnąć - informował - To jest droga powiatowa, także jest dość ruchliwa - dodał radny. 

Ze swoim przedmówcą zgodził się Andrzej Bujak, również radny Trzęsówki. - Może długość nie jest imponująca tego chodnika, ale może w przyszłości będzie kontynuacyjna - mówił rajca. Zaznaczył on jednak, aby gmina dopilnowała zaprojektowania traktu dla pieszych. - Projekt jest projektem, a rzeczywistość wykonania jest troszeczkę inna - kontynuował, mówiąc, że często przy budowie studzienki powstają w nieodpowiednich miejscach, a wjazdy nie są robione.

- Szkoda, że my jako radni nie zostaliśmy poinformowani, że te środki nie będą pozyskane na ten dom wiejski i zostały przeniesione. Dowiedzieliśmy się tutaj, mimo wszystko jesteśmy za - skwitował Bujak. 

Chodnik już powstał i jest do dyspozycji mieszkańców. Dom kultury natomiast za kilka miesięcy ma zostać odnowiony i wyremontowany.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE