Reklama

Fryc: - Nie możemy być szantażowani

Opublikowano: czw, 9 mar 2017 05:02
Autor:

Fryc: - Nie możemy być szantażowani - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na sesji rady miejskiej zawrzało. Powodem był nie tyle fatalny stan drogi powiatowej prowadzącej do Kłapówki, co komentarz starosty kolbuszowskiego. – To jest szantaż – tak słowa Józefa Kardysia odebrał burmistrz Kolbuszowej.

Gmina musi się dołożyć
Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, w rozmowie z naszą redakcją zapewniał, że fatalna droga zostanie poprawiona. I rzeczywiście, rozpadający się asfalt został usunięty, została wysypana warstwa piasku i kamienia. To jednak doraźne załagodzenie sytuacji. Gruntowna modernizacja "powiatówki", o czym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, będzie możliwa, kiedy inwestycję dofinansuje gmina Kolbuszowa. – U mnie w zarządzie powiatu jest przedstawiciel prawie każdej gminy i zarząd nie wyrazi zgody, żeby powiat sam wydał pieniądze na przebudowę drogi, bez wkładu gminy Kolbuszowa. Gmina nic nie dokłada oprócz tego, co dała do drogi w Borku. Jestem więc zablokowany – powiedział nam Józef Kardyś. 

Nie możemy być szantażowani
To właśnie te słowa poruszyły radnych i burmistrza Kolbuszowej. – Ta droga jest naprawdę w fatalnym stanie i ludzie, którzy po niej jeżdżą, przechodzą mękę. Jest to jednak droga powiatowa i zarząd nie może w ten sposób podchodzić do zadania – bulwersował się Jan Fryc. – Wypowiedź pana starosty, że inne gminy dokładają i on te drogi w innych gminach stara się remontować, i że my jak dołożymy, to ją zrobi, to dla mnie jest to... - zawiesił głos samorządowiec. – To jest szantaż – stwierdził Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, po czym dodał, że pozostawi słowa starosty bez komentarza. – Nie tędy droga. Nie tak powinna wyglądać współpraca – zaznaczył tylko szef gminy.

Więcej w 10 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 lat temu | ocena +4 / -0

    Kolbuszowianin

    Z niecierpliwością czekamy na nową reformę dwukadencyjności, oby weszła w życie do nadchodzących wyborów, bo w Kolbuszowej powstała taka " klita" nie do ruszenia.