Reklama

Fontanny, miasteczko ruchu i plac zabaw - między innymi takie atrakcje mają pojawić się na placu przy ul. Jagiellońskiej w Majdanie Królewskim

Opublikowano:
Autor:

Fontanny, miasteczko ruchu i plac zabaw - między innymi takie atrakcje mają pojawić się na placu przy ul. Jagiellońskiej w Majdanie Królewskim  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jedną z najdroższych inwestycji w 2019 roku będzie w gminie Majdan Królewski rewitalizacja placu przy ul. Jagiellońskiej. Co i dla kogo tam powstanie?

 

Przypomnijmy, że na budowę i zagospodarowanie publicznego terenu zieleni i rekreacji przy ul. Jagiellońskiej gmina zamierza przeznaczyć ze swojego budżetu 700 tysięcy złotych.

 Dla dzieci

Jak informuje Urząd Gminy w Majdanie Królewskim, w ramach inwestycji planowana jest budowa małego miasteczka ruchu, które pomoże dzieciom w zdobywaniu praktycznej wiedzy w zakresie karty rowerowej. Powstać ma też plac zabaw "Zwierzaki", na którym zamontowane zostaną urządzenia dla najmłodszych w formie figur w kształcie zwierząt.

Utworzony zostanie także plac fontannowy. Jego urządzenia zamontowane zostaną w środkowej części terenu i wyposażone będą w pełni zautomatyzowane rozwiązania zapewniające naturalny ruch wody w bezpiecznym środowisku rekreacyjnym, które nie wymaga ratownika. Plac wodny zostanie otoczony siedziskami wykonanymi z materiałów wodoodpornych.

W perspektywie chodniki i zatoki

- Dzieci i młodzież będą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, obiekt będzie ogólnodostępny i udostępniony nieodpłatnie dla wszystkich mieszkańców – mówi Janina Wójtowicz, zastępca wójta gminy.

Jak dodaje zastępczyni Jerzego Wilka, wymienione w ramach realizacji projektu obiekty stanowią część projektu budowlanego, który obejmuje zagospodarowanie całości terenu. - Z uwagi na ograniczenie wartości projektu po przeprowadzeniu przetargu z planowanych pozostałych środków finansowych będą realizowane kolejne obiekty jak: chodniki, zatoka parkingowa itp. - wyjaśnia Wójtowicz.

Wykonany zostanie również kontener sanitarny. Do oświetlenia terenu zaprojektowano słupy oświetleniowe z oprawami LED oraz instalacją fotowoltaiki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE