Reklama

Fontanna w Kolbuszowej jeszcze nie działa. Kiedy zostanie uruchomiona? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Eryk Wróbel

Fontanna w Kolbuszowej jeszcze nie działa. Kiedy zostanie uruchomiona? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Fontanna na bulwarach w Kolbuszowej powstała w 2022 roku. | foto Eryk Wróbel

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Fontanna w Kolbuszowej ma zostać uruchomiona w ciągu najbliższych dni. Woda popłynie także na bulwarach nad Nilem, gdzie fontanna multimedialna powstała w ubiegłym roku.

W niektórych miastach fontanny zostały już uruchomione. Niebawem, na 29 kwietnia, zaplanowano pierwsze show fontanny multimedialnej w Rzeszowie. A co z Kolbuszową? 

- Uruchomienie obu fontann (na rynku i bulwarach) planowane jest na weekend majowy

- mówi Krzysztof Matejek, sekretarz gminy Kolbuszowa. 

Pierwsza z fontann zlokalizowana jest w samym centrum miasta - na kolbuszowskim rynku. Powstała ona w dawnych kwietnikach zabytkowej studni. Było to jedno z zadań zrealizowanych w ramach rewitalizacji serca miasta, które zostało oddane w 2012 roku. 

Na kolejną fontannę w mieście trzeba było poczekać kolejne 10 lat. Powstała ona na bulwarach w Kolbuszowej. Woda tryska bezpośrednio z powierzchni deptaku i jest ona podświetlana. 


Fontanna multimedialna nad Nilem. Nowa wizytówka Kolbuszowej. Fot. Eryk Wróbel

Fontanna na bulwarach w Kolbuszowej jest trzecią, jaka powstała w mieście nad Nilem i niewątpliwie jedną z atrakcji w Kolbuszowej. Pierwsza, jaką wybudowano, znajdowała się przy ulicy ks. Ruczki w Kolbuszowej. Została ona uruchomiona w latach 70-tych specjalnie dla pracowników fabryki mebli.
Z powodu częstych awarii została jednak wyłączona pod koniec lat 80-tych. Ze względu na związane z tym ogromne koszty, nie zdecydowano się na jej remont, a postanowiono ją zlikwidować. Taką decyzję w 2008 roku podjęli w trakcie zebrania mieszkańcy Osiedla nr 3 w Kolbuszowej. Obecnie w miejscu dawnej fontanny znajduje się boisko. 

Likwidacja fontanny przy ul. Ruczki w Kolbuszowej. Kwiecień 2008. Fot. Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy