Reklama

Feralne skrzyżowanie

Opublikowano:
Autor:

Feralne skrzyżowanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Słup, który ogranicza widoczność, źle ustawione lustro, a może nieuwaga i nadmierna prędkość kierowców? - z jakiegoś powodu skrzyżowanie ulic Obrońców Pokoju i Grunwaldzkiej uprzykrza życie mieszkańcom powiatu. Tylko od początku tego roku doszło na nim aż do trzech kolizji. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzonych samochodach.

Seria kolizji na feralnym skrzyżowaniu trwa. 21 lutego kierowca renaulta, wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy Grunwaldzkiej, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ulicą Obrońców Pokoju fiatowi. Doszło do zderzenia. 26 kwietnia kierująca fordem, podczas skręcania w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z prawidłowo jadącym volkswagenem. Po dziewięciu dniach doszło do kolejnej stłuczki. Kierująca daewoo tico, wyjeżdżając z parkingu, nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu volkswagenowi. Na szczęście w żadnej z tych kolizji nie ucierpiał człowiek. Nasi Czytelnicy nie mają jednak wątpliwości. - Najwyższy czas pomyśleć o tym, jak zabezpieczyć to miejsce, aby nie dochodziło do wypadków. Inaczej może się to skończyć tragicznie – alarmują.

Lustro, znaki i.... kolizje
Tak naprawdę, temat poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulicy Obrońców Pokoju z ulicą Grunwaldzką co jakiś czas wraca na sesje rady miejskiej i powiatowej. I tak już od ponad pięciu lat. W tej sprawie interweniowali m.in. Dorian Pik, Grzegorz Romaniuk czy Jarosław Ragan. Rozwiązaniem, które miało ułatwić widoczność dla kierowców wyjeżdżających z supermarketu, miało być lustro. O jego zakupie już w 2011 roku zadecydował starosta. Rok później, w ramach zwiększenia bezpieczeństwa, przed krzyżówką pojawiły się dwa nowe znaki. Jeden ostrzegający przed wypadkami, drugi ograniczający prędkość do 40 km/h. Dodatkowe oznakowanie miało spowodować, że kierowcy będą jeździć ostrożniej i ściągną nogę z gazu. Niestety, do kolizji mniejszych lub większych, dochodziło w dalszym ciągu.

Więcej w 20 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE