Reklama

Energia ze słońca dla mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Energia ze słońca dla mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Majdański samorząd kolejny raz sięga po pieniądze na montaż kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych. Jeśli uda się pozyskać unijną dotację, urządzenia trafi ą m.in. do mieszkańców gminy.

Na sesji (23 sierpnia) Rady Gminy w Majdanie Królewskim radni uchwalili Plan Gospodarki Niskoemisyjnej na lata 2016- 2020. Dokument ma zwiększyć szanse samorządu na pozyskanie dotacji. Gminy, które taki plan posiadają, dostaną dodatkowe punkty przy ocenie wniosku.

Oszczędności
Unijne fundusze mają zostać przeznaczone na montaż urządzeń na budynkach prywatnych oraz tych należących do gminy. - Mieszkańcy w ramach złożonego wniosku i poniesienia części wkładu finansowego otrzymają instalację fotowoltaiczną – mówi Janina Wójtowicz, zastępca wójta Majdanu Królewskiego. Urządzenia pojawią się także na oczyszczalniach ścieków w Majdanie Królewskim i Rusinowie, przepompowniach w Hucie Komorowskiej, Krzątce, Rusinowie i Majdanie Królewskim oraz na budynku urzędu gminy. W efekcie, rachunki gminy za prąd mają się obniżyć.

Więcej w 37 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE