Reklama

Energetyczna lekcja Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: ZST Kolbuszowa

Energetyczna lekcja Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Celem projektu jest budzenie w uczniach zainteresowania zawodem energetyka, a także poznawanie zagadnień technicznych aspektów pracy inżynierów, w atrakcyjnej dla uczniów formie - poprzez praktyczną lekcję. | foto ZST Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (8 czerwca) grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej uczestniczyła energetycznej lekcji na terenie miasta. Uczniowie mieli okazję poznać arkana pracy na sieciach średnich i niskich napięć.

To kolejna wizyta uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej na obiektach energetycznych Rejonu Energetycznego Mielec. Inicjatywa stanowi realizację porozumienia pomiędzy szkołą i spółką w ramach programu rozwoju kadr oraz zapobieganiu powstawania tzw. luki pokoleniowej i kompetencyjnej w grupie elektromonterów i kadry inżynieryjno-technicznej w PGE Dystrybucja.

Lekcja była kontynuacją zagadnień omawianych podczas majowego spotkania w stacji 110/15kV Kolbuszowa. Część teoretyczna zajęć odbyła się w szkole, a aspekty praktyczne przeprowadzono na obiektach energetycznych w Kolbuszowej. Tym razem przedmiotem zajęć były urządzenia i linie średnich i niskich napięć. Dużą część spotkania poświęcono roli sieci SN i nN oraz zagrożeń wynikających z ich funkcjonowania w przestrzeni miejskiej. 

 

Zajęcia prowadzili pracownicy Oddziału Rzeszów: Marcin Hyjek, Piotr Borowiec, Bogacz Piotr oraz Ireneusz Ledwójcik, dyrektor RE, którzy przybliżyli uczniom tematykę związaną z pracą "na sieci" oraz zasady BHP. Najbardziej aktywni i dociekliwi uczniowie otrzymali pamiątki w postaci gadżetów z logo PGE Dystrybucja S.A.

 

- Celem projektu jest budzenie w uczniach zainteresowania zawodem energetyka, a także poznawanie zagadnień technicznych aspektów pracy inżynierów, w atrakcyjnej dla uczniów formie - poprzez praktyczną lekcję. To także dobra okazja do podnoszenia i doskonalenia kwalifikacji przyszłej kadry technicznej w dziedzinie elektroenergetyki niezbędnych na rozwijającym się rynku pracy

- mówią organizatorzy.  Przed uczniami wakacje, okres wypoczynku w plenerze, gdzie nie brakuje zagrożeń związanych z infrastrukturą energetyczną, dlatego aspekt bezpieczeństwa również został mocno zaakcentowany podczas zajęć. Kolejne zajęcia z uczniami ze szkół branżowych planowane są w nowym roku szkolnym. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy