Reklama

Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska również z podwyżką

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska również z podwyżką  - Zdjęcie główne

Radni z gminy Niwiska, zagłosowali za podwyżkami dla szefowej gminy. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podobnie jak w innych samorządach radni z gminy Niwiska przegłosowali uchwałę w sprawie podwyższenia wynagrodzenia dla szefowej gminy. Ile teraz zarabia Elżbieta Wróbel?

- W ostatnim czasie uległa zmianie ustawa o wynagrodzeniach dla pracowników samorządowych. Ustalone zostały nowe zasady wynagradzania. Konsekwencją zmiany tych przepisów jest dzisiejsza uchwała - wyjaśnił Robert Róg, przewodniczący Rady Gminy w Niwiskach jeszcze przed podjęciem przez radnych uchwały. 

Zmiany w wynagrodzeniu wójt gminy Niwiska 

Nowe zmiany przybliżyła sekretarz Jolanta Marut. Podkreśliła, że wcześniej były określone wartości wynagrodzeń maksymalnych, natomiast minimalne określała rada gminy.

- Teraz w ustawie jest określony próg minimalny, na który składają się trzy składniki wynagrodzenia

- nadmieniła Jolanta Marut. 

Zgodnie z przyjętą przez posłów ustawą szefowa gminy liczącej do 15 tys. mieszkańców może zarabiać miesięcznie minimalnie 15 576 zł brutto a maksymalnie 20 041,50 zł brutto.

Dotychczasowe wynagrodzenie włodarz wynosiło 10 180 zł brutto.

Ustawodawca hojny dla wójtów 

- Za prace trzeba płacić - powiedział radny Adam Chlebowski. - Co się z tym wiąże? Będzie pani płacić wysoki podatek. Mogę podrzucić informację o przekazanie podatku dla potrzebujących - dodał rajca z Huciny. Podkreślił on, jak ważnym jest przekazanie jednego procent dla instytucji bądź osób, które tego potrzebują. 

- Ustawodawca był bardzo hojny - powiedziała Elżbieta Wróbel.

- Cóż mogę powiedzieć, jesteśmy małą i biedną gminą. I tak mam satysfakcję, bo to minimum i tak jest duże

- dodała wójt.

W swojej wypowiedzi zaznaczyła, że co roku odpisuje jeden procent podatku i przekazuje dla osób, które potrzebują pomocy. - Jeden procent należy przekazać, a nie go zostawić - dodała szefowa gminy. 

Wszyscy radni byli za przyjęciem projektu uchwały z nowymi stawkami dla Elżbiety Wróbel, wójta gminy Niwiska. Wynagrodzenie wójt, po zmianach, wynosić będzie 16 500 zł brutto miesięcznie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy