Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Raniżowie. Do przejścia ponad 40 kilometrów. Trwają zapisy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: www.edk.org.pl

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Raniżowie. Do przejścia ponad 40 kilometrów. Trwają zapisy - Zdjęcie główne

EDK odbędzie się m.in. w Raniżowie. | foto www.edk.org.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W piątek, 24 marca, o godz. 20 także w Raniżowie odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. To nie jedyne takie wydarzenie w powiecie kolbuszowskim.

Zapisać na Ekstremalną Drogę Krzyżową można się pod adresem www.edk.org.pl. Przez rozpoczęciem drogi należy zakupić pakiet w kiosku parafialnym. Dostępny on będzie od godz. 19.25. Kosztować ma 30 zł. Część dochodu z pakietów będzie przeznaczona na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji

Trasa nosi nazwę Sługi Bożego Ks. Stanisława Sudoła i przechodzić będzie przez Raniżów, Staniszewskie, Zielonkę, Mazury, Turkę, Posuchy, Poręby Wolskie, Wolę Raniżowską, Lipnicę, Dzikowiec, Zembrze i z powrotem do Raniżowa

Informacje o trasie:

  • Początek trasy: Raniżów - Kościół Wniebowzięcia NMP
  • Koniec trasy: Raniżów - Figura Jezusa Miłosiernego w Rynku
  • Długość trasy: 41 km

Podobne wydarzenie odbędzie się w Kolbuszowej. Stamtąd wyruszy Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa. Trasy liczą od 21 do 50 km. 

Wierni wyruszą z kolegiaty w Kolbuszowej w piątek (31 marca). Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa to wyzwanie. Ponad 20,30 lub 50-kilometrowa wędrówka w nocy, samotności i milczeniu. Człowiek zdany jest wyłącznie na siebie i własne siły. Dostaje do ręki opis trasy i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Doświadcza bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdza i przekracza siebie. - To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony - podkreśla parafia pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Wystarczy wybrać jedną z tras, które wyruszą z Kolbuszowej.

Najkrótsza z tras liczy 21 kilometrów, najdłuższa - 50 km. Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa rozpocznie się 31 marca mszą świętą w kolbuszowskiej kolegiacie o godz. 20. Po nabożeństwie każdy wyrusza w kierunku wybranej wcześniej trasy. 

Wcześniej, tego dnia od godz. 19, w kościele można będzie odebrać pakiet, w którym znajduje się m.in. odblask, opis trasy i rozważania. Ofiara za pakiet jest dobrowolna. 

- Przypominamy, że każdy uczestnik Kolbuszowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej odpowiada sam za siebie tak, jak na szlakach turystycznych, gdzie każdy wędruje na własną odpowiedzialność. Przed wyjściem proponujemy poinformować kogoś z rodziny, że wybieramy się na daną trasę, zabrać ze sobą telefon komórkowy. Na trasie nie ma zabezpieczenia medycznego oraz samochodów towarzyszących. W razie problemów ze zdrowiem lub opadnięcia z sił uczestnicy na własną rękę organizują sobie pomoc

- piszą organizatorzy. 

Więcej o Kolbuszowskiej Nocnej Drodze Krzyżowej przeczytasz TUTAJ>>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy