Reklama

Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa. Kolegiata Kolbuszowa zaprasza do udziału [MAPY]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kolegiata Kolbuszowa

Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa. Kolegiata Kolbuszowa zaprasza do udziału [MAPY] - Zdjęcie główne

Wierni mają do wyboru cztery trasy drogi krzyżowej. | foto Kolegiata Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 21 do 50 kilometrów liczą trasy Kolbuszowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej. Wierni wyruszą z kolegiaty w Kolbuszowej w piątek (31 marca). Trwają zapisy.

Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa to wyzwanie. Ponad 20,30 lub 50-kilometrowa wędrówka w nocy, samotności i milczeniu. Człowiek zdany jest wyłącznie na siebie i własne siły. Dostaje do ręki opis trasy i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Doświadcza bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdza i przekracza siebie. - To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony - podkreśla parafia PW. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Wystarczy wybrać jedną z tras, które wyruszą z Kolbuszowej.

Najkrótsza z tras liczy 21 kilometrów, najdłuższa - 50 km. Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa rozpocznie się 31 marca mszą świętą w kolbuszowskiej kolegiacie o godz. 20. Po nabożeństwie każdy wyrusza w kierunku wybranej wcześniej trasy. 

Wcześniej, tego dnia od godz. 19, w kościele można będzie odebrać pakiet, w którym znajduje się m.in. odblask, opis trasy i rozważania. Ofiara za pakiet jest dobrowolna. 

- Przypominamy, że każdy uczestnik Kolbuszowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej odpowiada sam za siebie tak, jak na szlakach turystycznych, gdzie każdy wędruje na własną odpowiedzialność. Przed wyjściem proponujemy poinformować kogoś z rodziny, że wybieramy się na daną trasę, zabrać ze sobą telefon komórkowy. Na trasie nie ma zabezpieczenia medycznego oraz samochodów towarzyszących. W razie problemów ze zdrowiem lub opadnięcia z sił, uczestnicy na własną rękę organizują sobie pomoc

- piszą organizatorzy. 

Link do zapisów na Kolbuszowską Nocną Drogę Krzyżową znajdziesz TUTAJ>>>

Trasy Kolbuszowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej 

I trasa - Kolbuszowa  Kolegiata– Werynia – Zembrza – Przewrotne – Widełka –  Kłapówka – Werynia – Kolbuszowa  Kolegiata (37 km)

II trasa - Kolbuszowa Kolegiata  – Mechowiec – Poręby Dymarskie – Cmolas – Trzęsówka – Ostrowy Tuszowskie – Kosowy – Świerczów – Kolbuszowa  Kolegiata (50 km)

III trasa - Kolbuszowa Kolegiata – Domatków – Bukowiec – Kupno – Widełka – Kłapówka – Kolbuszowa Górna – Kolbuszowa  Kolegiata (32 km)

IV trasa - Kolbuszowa Kolegiata – Nowa Wieś – Siedlanka – Izdebnik – Świerczów – Kolbuszowa Dolna – Kolbuszowa  Kolegiata (21 km)

V trasa - Kolbuszowa Kolegiata – Kolbuszowa Dolna – Świerczów – Siedlanka – Kosowy – Hucina – Niwiska – Hucisko – Zapole – Domatków – Brzezówka – Kolbuszowa Kolegiata (33 km)- Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia. Może masz do podjęcia ważne decyzje albo po prostu chcesz sprawdzić, czy sprostasz wyzwaniu. Nie zwlekaj – więcej informacji na plakatach, stronie internetowej kolegiaty, Facebooku

- informują organizatorzy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy