Reklama

Dzięki głosowaniu mieszkańców w czterech gminach w powiecie kolbuszowskim powstaną maszty z flagami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay,com

Dzięki głosowaniu mieszkańców w czterech gminach w powiecie kolbuszowskim powstaną maszty z flagami  - Zdjęcie główne

Konkurs skierowany był do wszystkich samorządów na terenie całej Polski. | foto pixabay,com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączyli do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależała od mieszkańców. To oni głosowali na swoje gminy.

Aby wziąć udział w akcji, należało zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogli oddawać jej mieszkańcy. 

- „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami

- czytamy na rządowej stronie. 

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

Ile głosów potrzeba było do realizacji projektu?

  • dla gmin do 20 000 mieszkańców - 100 głosów;
  • dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców - 500 głosów;
  • dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców - 1000 głosów.

Zwycięskie gminy w powiecie kolbuszowskim

W powiecie kolbuszowskim mieszkańcy czterech gmin stanęli na wysokości zadania. Maszty z flagami, dzięki ich głosowaniu stanąć mają w gminie Cmolas, Majdan Królewski, Niwiska i Raniżów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy