Reklama

Dzieci z Huty Komorowskiej odbyły już swoją pierwszą z ośmiu przewidzianych wycieczek

Opublikowano:
Autor:

Dzieci z Huty Komorowskiej odbyły już swoją pierwszą z ośmiu przewidzianych wycieczek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Adama Kozłowieckiego zwiedziły Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej.

- Zwiedzając to wyjątkowe miejsce poświęcone bohaterskim postawom Polaków, którzy w czasie okupacji niemieckiej pomagali Żydom, ryzykując życie swoje i swoich rodzin, dzieci otrzymały niezapomnianą lekcję historii - mówi Ewa Kopeć, prezes zarządu Towarzystwa Przyjaciół Huty Komorowskiej.

Uczniowie PSP im. Kardynała Adama Kozłowieckiego skorzystali również z jednej z ofert warsztatowych proponowanych przez muzeum pt. "Postawy Polaków wobec skazanych na Zagładę Żydów". W trakcie warsztatów dzieci miały okazję poznać realia Holokaustu w okupowanej Polsce – politykę niemieckiego okupanta, przykłady postaw Polaków oraz sylwetki tych, którzy, "poświęcając życie, ratowali życie".

Oprócz zwiedzenia głównej wystawy znajdującej się w budynku muzeum dzieci były też w Sadzie Pamięci dedykowanym Polakom. Sad ten jest usytuowany w bezpośrednim otoczeniu muzeum. Stworzono go dla osób, które w czasie niemieckiej okupacji, z narażeniem życia własnego i swoich rodzin, ratowały życie Żydów skazanych na zagładę.

 W przyszłości uczniowie pojadą jeszcze do Muzeum Narodowego w Krakowie oraz do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.  Wezmą także udział w sztuce przedstawionej przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, a także w spektaklu w Teatrze Maska w Rzeszowie. Wkrótce pojadą również w podróż do przeszłości pt. "Dzieje historii w przekazie Radomyśla nad Sanem". Zaplanowano także wyjazd do Opery Krakowskiej w Krakowie oraz do Filharmonii w Rzeszowie.

Wszystko w ramach projektu pn. "Kultura "Dziś-jutro-pojutrze" w Hucie Komorowskiej" realizowanemu przez Towarzystwo Przyjaciół Huty Komorowskiej, w ramach konkursu "Niepodległa 2018. Fundacja PZU z Kulturą".

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE