Reklama

Dworek ma wypięknieć

Opublikowano: wt, 28 mar 2017 11:57
Autor:

Dworek ma wypięknieć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Plan zamówień publicznych na rok obecny w gminie Dzikowiec jest bardzo ambitny: opiewa na niebagatelną kwotę ponad 6,5 mln zł. Przedstawiamy część zadań, które są aktualnie w trakcie przygotowania lub realizacji.

Inwestycje zapisane w planie zamówień na ten rok zakładają rozstrzygnięcie zamówień w drodze przetargu nieograniczonego. Większość z nich ma ruszyć w drugim lub trzecim kwartale roku. Pierwszą na liście jest przebudowa drogi gminnej ul. Wrzosowej w Wilczej Woli (100 tys. zł). Kolejna to przebudowa pompowni wody w Płazówce (420 tys.), a na dofinansowanie tego przedsięwzięcia gmina Dzikowiec złożyła wniosek do urzędu marszałkowskiego, Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Trwają także prace projektowe, związane z opracowaniem projektów na budowę oświetlenia ulicznego w Mechowcu (80 tys.) i Wilczej Woli (80 tys.). Obecnie główna uwaga skierowana jest na przygotowanie wniosku, który ma być złożony do końca marca w Ministerstwie Sportu i Turystyki na budowę Orlika w Kopciach, w ramach ministerialnego programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej – edycja 2017 (400 tys.). W opracowaniu jest też dokumentacja projektowa na regulację rzeczki przy boisku piłkarskim w Kopciach (210 tys.). Największe fundusze zaplanowano na zadanie "Gmina otwarta na kulturę poprzez rewaloryzację zabytkowego zespołu parkowo-dworskiego w Dzikowcu", bo 3 mln 550 tys. zł. Ponadto gmina Dzikowiec podpisała umowę partnerską z gminą Kolbuszowa na zadanie "Rozwój odnawialnych źródeł energii w Gminie Kolbuszowa i w Gminie Dzikowiec".

Więcej w 12 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.