Reklama

Dwie oferty na remont drogi w Dzikowcu trafiły do kosza. Samorząd powiedział stanowcze "Nie". Dlaczego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Maps - zdjęcie poglądowe.

Dwie oferty na remont drogi w Dzikowcu trafiły do kosza. Samorząd powiedział stanowcze "Nie". Dlaczego? - Zdjęcie główne

Gmina unieważniła przetarg. Powód był prozaiczny. | foto Google Maps - zdjęcie poglądowe.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorząd przygotowuje się do remontu dwóch dróg w Dzikowcu. Jeden z przetargów został unieważniony. Co jest tego powodem? Jak łatwo się domyślić - pieniądze.

Dwie drogi gminne w Dzikowcu mają zostać rozbudowane. Łączny koszt inwestycji wynosi 1 mln 56 tys. zł (po 528 tys. złotych każda).

Droga w 90 dni

Zadania będą obejmować wykarczowanie pni drzew, wykonanie koryta drogi i jego wyprofilowanie, utworzenie podbudowy z kruszywa naturalnego i łamanego, a następnie regulacja pionowa studzienek i ułożenie warstwy asfaltowej. Zostaną także wykonane pobocza oraz zbudowana kanalizacja kablowa.

Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty gmina będzie zwracać uwagę głównie na cenę oraz okres gwarancji i rękojmi. Wykonawcy będą mieć 90 dni od dnia podpisania umowy na wykonanie każdej z inwestycji.

Za duża kwota

Pierwszy przetarg wystartował pod koniec marca, a drugi pod koniec kwietnia. W przypadku tego pierwszego zgłosiło się dwóch zainteresowanych. 

Przedsiębiorstwo "Drokam" Tomasz Wojtas z Łoniowa zaoferowało wykonanie zadania za przeszło 808 tys. złotych. Z kolei konsorcjum firm PBI Infrastruktura z Kraśnika oraz PBI WMB z Sandomierza wycenili swoją pracę na ponad 866 tys.

Obie oferty okazały się poza zasięgiem finansowym dzikowieckiej gminy. - Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia - czytamy w uzasadnieniu do unieważnienia postępowania.

Najprawdopodobniej teraz samorząd ogłosi przetarg ponownie, nanosząc niewielkie zmiany w zamówieniu. Czy uda się "zejść" z ceny? Tego na razie nie wiadomo.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy