Reklama

Dwie mini tężnie i duże zmiany w Raniżowie i Woli Raniżowskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Raniżów

Dwie mini tężnie i duże zmiany w Raniżowie i Woli Raniżowskiej - Zdjęcie główne

Rewitalizacji doczekać się ma m.in. raniżowski rynek. | foto UG Raniżów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Raniżów ma ambitne plany względem dwóch miejscowości. Pieniądze otrzymane z Polskiego Ładu chce wydać na rewitalizację. O czym dokładnie mowa?

Monika Stopińska-Pacyna, przedstawicielka raniżowskiego urzędu, poinformowała, że w ramach otrzymanego dofinansowania z Polskiego Ładu dla gmin PGR będą realizowane dwa zadania.

Tężnia i inne

Pierwsze pierwsze z nich dotyczy Raniżowa i zagospodarowania terenu przy rynku. Prace obejmują budowę altany z tężnią solankową, obiektów małej architektury, czyli pergoli, trejaży, wyposażenia placu zabaw, doziemnej instalacji policznikowej oświetleniowej oraz budowę i remont nawierzchni utwardzonych wraz z nasadzeniem zieleni.

- Bardzo mnie cieszy, że coś na tym rynku w końcu się zmieni. Mamy piękny plac, który w końcu będzie wizytówką wsi i całej gminy

- mówią zgodnie mieszkańcy. 

Prace w Woli Raniżowskiej

Zadanie drugie dotyczy zagospodarowania terenu w Woli Raniżowskiej. Co dokładnie zostanie wykonane?

- Budowa wiaty sceny plenerowej, mini tężni solankowej z pergolą, wiaty przystankowej, toalety publicznej z infrastrukturą rekreacyjno - komunikacyjną oraz niezbędną infrastrukturą techniczną: policznikowa instalacja oświetlenia terenu, policznikowa instalacja elektryczna zasilająca, przyłącz wodociągowy, przyłącz kanalizacji sanitarnej, instalacja kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem wód opadowych do podziemnego zbiornika retencyjnego, instalacje technologiczne zasilania tężni w solankę ze zbiornikiem podziemnym na solankę i odprowadzeniem solanki do zbiornika wraz z nasadzeniem zielni

- wymienia szczegółowo Monika Stopińska - Pacyna, pracownica urzędu w Raniżowie. 

Łącznie gmina na prace otrzymała z Polskiego Ładu 2 450 000 zł. Po ogłoszeniu przetargu i ofertach chętnych firm, które mogłyby się podjąć prac, dowiemy się, ile dokładnie będą kosztowały inwestycje.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy