Reklama

Dwa chodniki powstaną w tym roku przy drogach powiatowych w gminie Raniżów. Samorządowcy z Raniżowa zabezpieczyli na ich realizację ponad 800 tysięcy złotych

Opublikowano:
Autor:

Dwa chodniki powstaną w tym roku przy drogach powiatowych w gminie Raniżów. Samorządowcy z Raniżowa zabezpieczyli na ich realizację ponad 800 tysięcy złotych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zdaniem szefa rady gminy, inwestycje będzie zrealizować teraz łatwiej, bo zadanie przejął powiat.

Uchwałę w sprawie udzielenia przez gminę Raniżów pomocy finansowej dla powiatu kolbuszowskiego na realizację zadań publicznych, a więc budowy chodników przy drogach powiatowych, radni podjęli jednomyślnie podczas sesji 2 sierpnia. Przed głosowaniem do przedstawionego projektu uchwały wprowadzono jednak zmiany. Jakie i dlaczego?

Prawie milion

W ramach udzielanej powiatowi pomocy finansowej na terenie gminy Raniżów, w ciągu dróg powiatowych, mają powstać dwa odcinki chodników. Pierwszy zostanie wybudowany w ciągu drogi powiatowej nr 1206 R w Woli Raniżowskiej (Pozduć). Na jego realizację raniżowski samorząd przekaże powiatowi (zgodnie z podjętą uchwałą) 545 tys. 600 zł. Drugi chodnik ma powstać przy drodze powiatowej nr 1 210 R Korczowiska – Mazury i jak wstępnie oszacowano, ma kosztować 277 tys. 865 zł.

"Rzeczowa" a" finansowa"

Ryszard Rzeszutek, przewodniczący Rady Gminy Raniżów, zaproponował, aby projekt uchwały w tej sprawie, przygotowany na sesję przez urzędników, usunąć z porządku obrad, a w jego miejsce wprowadzić nowy, który radni otrzymali na chwilę przed rozpoczęciem sesji. - Ta (nowa - przyp. red.) uchwała różni się od przedstawionej przez urząd gminy uchwały tym, że "pomoc rzeczową", której udzielamy na te zadania powiatowi, zamieniamy na "pomoc finansową". Zmienia się więc tylko jedno słowo w tytule uchwały - powiedział Rzeszutek.  - Co do przedstawionego zakresu zadania nie zmieniamy nic. Wartości tych zadań pozostają takie same - zapewnił szef rady.

Jak dodał, w sprawie zmiany rodzaju udzielanej powiatowi "pomocy" konsultował się ze starostą. - Byłem w tej sprawie u pana starosty,  rozmawiałem w kwestii ewentualnego przejęcia tego zadania przez powiat. Pan starosta wyraził zgodę - wyjaśnił.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE