Reklama

Reklama

Duże pieniądze dla szkoły w Weryni. Powstanie m.in. książka

Opublikowano: 25 sierpnia 2020 17:40
Autor:

Duże pieniądze dla szkoły w Weryni. Powstanie m.in. książka  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Po raz kolejny udowodniliśmy, że Zespół Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni jest liderem w pozyskiwaniu pieniędzy z programu Erasmus+ - cieszy się Zbigniew Bogacz, dyrektor placówki w Weryni.

Nowy projekt "Food Redefined" (Nowa definicja żywienia) został bardzo dobrze oceniony i uplasował się na 44. miejscu na 312 wniosków złożonych z całego kraju. Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 122 972 euro. 

- Twórcą i koordynatorem całego projektu jest nasza szkoła - podkreśla dyrektor Bogacz.

Projekt rozpocznie się 1 września 2020 r. i trwał będzie dwa lata. W tym czasie 24 uczniów w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz sześciu nauczycieli wyjedzie na tygodniowe warsztaty do szkół partnerskich we Francji, Chorwacji oraz Portugalii. Wizyta partnerska w szkole w Weryni zaplanowana jest na czerwiec 2021 roku.

- Podczas wizyty w Chorwacji nasi uczniowie będą doszkalać swoje umiejętności związane z kuchnią śródziemnomorską oraz wykorzystaniem naturalnych składników do przygotowania potraw - nadmienia szef placówki. 

Wizyta w Portugalii wzbogaci wiedzę o kuchnię Zero Waste (czyli jak wykorzystać cały produkt, nie marnując niczego) oraz przygotowywanie ekologicznych napoi i koktajli. Francuzi będą uczyć, jak przygotowywać potrawy w niskich temperaturach, aby nie traciły swych wartości oraz wykorzystania produktów organicznych. Każda wizyta będzie niesamowitym doświadczeniem edukacyjnym jak również turystycznym i społecznym. 

- Całość projektu realizowana będzie w języku angielskim, a nasi uczniowie wraz z kolegami i koleżankami z Francji, Portugalii i Chorwacji będą tworzyć wideoblog z przepisami, z których finalnie powstanie książka. Już nie możemy się doczekać spotkania! - podsumował Zbigniew Bogacz, dyrektor ZSA-E w Weryni

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.