Reklama

Duża rozbudowa szkoły w Hadykówce. Prace trwają też w Jagodniku i Cmolasie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: B. Posłuszny

Duża rozbudowa szkoły w Hadykówce. Prace trwają też w Jagodniku i Cmolasie - Zdjęcie główne

W Hadykówce trwa rozbudowa szkoły. | foto B. Posłuszny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trwają intensywne prace nad rozbudową szkoły podstawowej w Hadykówce. Uczniowie zyskają salę gimnastyczną i nie tylko.

Rozbudowa szkoły w Hadykówce będzie polegała na dobudowie do istniejącego budynku szkoły łącznika, sali o funkcji świetlicy, sali lekcyjnej, a także gabinetu oraz korytarza. Ponadto cześć istniejącego budynku szkoły zostanie przebudowana w celu wykonania sanitariatów. - Budowa idzie w terminie, na razie jest dobrze, mam nadzieję, że dalej tak będzie - mówił Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas.

Ponad dwa miliony na szkołę w gminie Cmolas 

Cztery firmy zgłosiły chęć rozbudowy szkoły i przystąpiły do przetargu. Firma z Cmolasu zaproponowała, że zajmie się pracami za 2 158 859 zł brutto. Kolejny przedsiębiorca z Cmolasu zaproponował mniej, bo 2 119 000 zł. Do przetargu przystąpiła także firma z Kosów z ofertą liczącą 2 176 850 zł. Z kolei przedsiębiorca z Kolbuszowej Górnej zaoferował 2 219 590 zł brutto za rozbudowę. 

Gmina Cmolas zdecydowała, że pracami zajmie się firma Solid-Bud z Cmolasu, a koszty remontu mają zamknąć się w kwocie 2 119 000 zł brutto. Była to najkorzystniejsza zdaniem urzędu i najniższa oferta. 

Przypomnijmy, że gmina otrzymała na prace dofinansowanie z Funduszu Polski Ład. 

Zakres prac rozbudowy szkoły w Hadykówce 

W ramach prac w sumie zostaną wykonane roboty rozbiórkowe, roboty ziemne i fundamentowe, roboty murarskie, konstrukcje żelbetowe, konstrukcje dachowe z pokryciem blachą, kominy wentylacyjne, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie podłoży i posadzek, tynków wewnętrznych i malowanie, wykonanie elewacji oraz opaski z kostki brukowej przy budynku.

- W ramach rozbudowy szkoły zaplanowano do wykonania przebudowę przyłącza wodociągowego i gazowego oraz wykonanie w części dobudowanej szkoły instalacji wodno-kanalizacyjnej i c.c.w. oraz instalacji c.o. i wentylacji mechanicznej, a także wewnętrznej instalacji gazowej

- przekazał cmolaski urząd. 

Remonty w Jagodniku i Cmolasie  

Trwają także prace remontowe w szkole w Cmolasie. Nowa instalacja elektryczna poprawić ma bezpieczeństwo uczniów jak i osób przebywających w  budynku. 

Także w Jagodniku trwa budowa sali gimnastycznej. W ubiegłym roku zostały postawione mury i wykonane pokrycie dachowe, natomiast w tym roku większość prac odbywa się wewnątrz budynku. Na drugi kwartał 2023 roku zaplanowane są prace wykończeniowe.

Wszystkie inwestycje mają zakończyć się planowo w tym roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy