Reklama

Reklama

Drzewa, alejki, zbiornik wodny. Powstanie olbrzymi park w Kolbuszowej [FOTO]

Opublikowano: 18 listopada 2020 09:34
Autor: opr.bp

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci W przyszłym roku ruszą prace związane z budową Parku Niepodległości. Urząd miejski ogłosił przetarg na jego wykonanie. Wybrana firma będzie miała czas na realizację zadania do końca listopada 2021.

Reklama

Kolbuszowski magistrat informuje, że przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i aranżacji zieleni w ramach zadania pn.: Utworzenie Parku Niepodległości przy ulicy Astrowej w Kolbuszowej.

Zakres prac obejmuje m.in: przygotowanie terenu, budowę alejek spacerowych i placów, sadzenie roślinności, budowę zbiornika wodnego, wykonanie sieci wodono-kanalizacyjnej i energetycznej.


Czytaj także: Radni chcą obniżyć podatki przewoźnikom


- Zagospodarowany zostanie teren o powierzchni 2,5 ha. W parku znajduje się 100 dębów szypułkowych posadzonych w celu upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt został opracowany z myślą o wszystkich grupach wiekowych. Powstaną alejki spacerowe, altany, oczka wodne, miejsca dla dzieci. Zaplanowano: zadaszone siedziska, plac zabaw, zewnętrzną siłownię, trawnik rekreacyjny, łąkę kwietną z naturalną roślinnością. W parku pojawią się liczne krzewy i drzewa

- wymienia Urząd Miejski w Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Andy

  Po co w lesie park!?

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Pan Bocian

  W dobie obecnego kryzysu gospodarczego, brakuje nam jeszcze lotów na Marsa.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Wkuwiony

  Aha. Park w polach